zavřít

Nové Battlefield 1942 screenshoty

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Možná nevíte, že distributorem Operation Flashpoint se původně měli stát Electronic Arts, ale nakonec z toho sešlo, mj.

zdroj: Archiv

kvůli faktu, že Codemasters nabídli Bohemia Interactive lepší podmínky a také díky tomu, že šéfové EA neviděli podobné simulátory války jako perspektivní herní žánr. Umístění Flashpointu v žebříčcích prodejnosti po celém světě je však přesvědčilo o opaku a zanedlouho se své (btw nikoliv první) chybné rozhodnutí pokusí napravit s hrou Battlefield: 1942. Tu pro ně vyvíjí švédský tým Digital Illusions, který možná znáte díky hrám Pinball Fantasies, MotorHead nebo Swedish Touring Car 2.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv

V Battlefield 1942 se stanete členem jednoho týmu (na výběr máte asi šest různých postav s určitou specializací) a budete muset splnit určitý úkol, v čemž se vám bude snažit zabránit druhý tým. Jak je vidět, hra je zaměřena hodně na multiplayer (až pro 64 hráčů), ale půjde hrát i jako singleplayer s počítačem ovládanými ostatními hráči. Autoři vyvinuli pro hru svůj engine Refractor II, který umožní nejen zničení prakticky všeho ve hře, ale také použití všeho možného, tedy něco jako World War II Online, jen s mnohem lepší grafikou. Usednout budete moci do dvacítky různých vozidel pd tanků přes letadla až po bitevní loď. Autoři vsadili na relativně malé mapy s častou akcí, přičemž lokace budou velmi různorodé - od vylodění ve Francii, přes Alamejn a Iwodžimu až třeba po Stalingrad. Celkem to bude asi 32 misí v 5 kampaních.

Jak se to bude nakonec hrát koncem roku, kdy má Battlefield 1942 pro Xbox vyjít (PC verze až na jaře), je nyní těžké soudit, neboť zatím není k dispozici žádný oficální trailer ani demo, ale lecos naznačuje na kameře pořízené video z GameSpotu (100 MB).
zdroj: PR zdroj: Archiv

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.