zavřít

Northland - pokračování Cultures 2

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Naši němečtí sousedé se mohou již od konce loňského roku zabývat novým titulem v řadě oblíbených strategických her s názvem Cultures.

Hra se jmenuje "Raise nach Nordland" a dříve byla často mylně považována za nové pokračování série - Cultures 3, což vývojáři z Funatics zásadně odmítají. Původně mělo jít totiž o datadisk k poslednímu dílu série, od čehož se později ustoupilo a začalo se pracovat na zcela samostatném titulu. Od vydání německé verze této hry v listopadu se objevilo dokonce i několik přídavných map. Nyní mají ale Němci navrch ještě v jednom ohledu, a to tím, že tam před pár dny vyšla další dobrodružství hrdiny Bjarniho, tentokrát s podtitulem Das achte Weltwunder. Ani tento titul stále ještě vývojáři nepovažují za Cultures 3, i když posouvá děj o několik let po událostech, kterými Raise nach Nordland končil.

Ani fanouškové z dalších vybraných zemí světa však nepřijdou zkrátka, neboť společnost GMX Media oznámila, že získala práva na distribuci nového titulu s názvem Northland do většiny států Evropy a také do USA. I když to z názvu úplně nevyplývá, půjde o projekt přímo navazující na předchozí sérii, konkrétně na titul Cultures 2: The Gates of Asgard (recenze). Dá se tedy říci, že jde o obdobu německého Raise nach Nordland. Hra Northland by se měla na trhu objevit začátkem léta a my vám z ní dnes můžeme nabídnout sadu nových a velice pěkných screenshotů.


nové obrázkykompletní galerie

Northland s sebou přinese single-player kampaň o osmi misích zahrnujících i několik vedlejších poslání. Vedle toho se můžete těšit ještě na dalších samostatných osm misí, stojících mimo uvedenou kampaň. Multiplayer, podporující hru až pro šest hráčů, se bude moci pochlubit šesti misemi (hratelnými rovněž v single-playeru). Náročnější hráče jistě potěší možnost volby mezi třemi stupni obtížnosti. Atmosféru hry podpoří i různé speciální efekty, včetně změn počasí. Northland bude postavena na rozšířené technologii původních Cultures 2 a měla by prý obsahovat i lepší AI. K dispozici budete mít i mnoha fanoušky již opěvovaný editor map.

Co se příběhu týče, důležitou roli v něm tentokrát sehraje jistý velice zlomyslný bůh jménem Loki. Ten je znám jako lhář a snovač různých intrik proti svým "kolegům", a proto byl také svým otcem Odinem za trest vyhoštěn z Asgardu. Lokimu se tato pozice pochopitelně nelíbí a tak se snaží nalézt nějaká zadní vrátka zpět. Pod falešným jménem Ykol se vetře do společnosti všech našich hrdinů - Hatschi, Crya, Bjarni a Sigurd, a celou tu dobu, co je doprovází na jejich cestě snová zákeřnou síť intrik, do které se všichni postupně zaplétají. Je toho hodně, co vás na této cestě čeká a ani Lokimu vše jen tak neprojde.

Ptáte-li se, proč není Northland považována za Cultures 3, odpověď bude nejspíš taková, že s tímto označením tvůrci čekají až na projekt, který se bude od těch předchozích dílů série nějak výrazněji lišit. Zatím pouze vylepšují stávající. Ale rovněž může jít o to, že práva na jméno Cultures má JoWood, který narozdíl od GMX Media vydával předchozí dva díly. Kdo ví, co v budoucnu chystají... Snad se již brzy dozvíme více.
zdroj: PR, homepage

korgull

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20 (PS4)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.