Midnight Nowhere - blízký kontakt se smrtí
zdroj: Archiv

Midnight Nowhere - blízký kontakt se smrtí

21. 11. 2002 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Jestli se bojíte jít v noci do lesa, rozhodně si nechte zajít chuť na připravovanou hororovou adventuru Midnight Nowhere od ruských Saturn+, kterou se během příštího roku chystá vydat Buka, a ze které vám dnes nabízíme balík nových screenshotů a také dvouminutový trailer (5 MB, WMV).

Protože hra obsahuje spoustu krvavých scén, častou smrt a občas i nahá těla, je určena spíše dospělému publiku. Příběh vypráví o muži, který se probírá z bezvědomí v márnici místní nemocnice. Nepamatuje si své jméno, ani jak a proč se objevil na tak (pro živého člověka) ne zrovna příjemném místě.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Midnight Nowhere má stejně jako název dusnou také atmosféru, která by se možná dala srovnat s tím, co jste mohli okusit, pokud jste někdy hráli Resident Evil. Na druhou stranu jde o čistokrevnou adventuru, bez jakýchkoliv akčních prvků, čímž by se dala spíše přirovnat k Syberii. Přesto přese všechno čím bude náš hrdina muset ve hře projít, si zachová i určitou dávku smyslu pro humor. Děj vás prý upoutá k židli natolik, že z ní nevstanete dřív, než na na samém konci. Hra je navržena tak, že se na vaší obrazovce budou pohybovat 3D postavičky na předrenderovaném pozadí (podobně jako v Grim Fandangu, nebo již zmíněné Syberii). Tvůrci využívají téhož enginu, na jakém běžela i adventura Jazz and Faust, i když samozřejmě trochu poupraveného. Hraní bude podkresleno originálním soundtrackem, přičemž na různých místech vás bude doprovázet jiné hudební téma.

Midnight Nowhere v sobě skrývá mnoho úkolů, hádanek a puzzlů, při jejichž řešení bude nutné používat mozek. Bude to prý hra určená především hardcorovým hráčům, což samozřejmě neznamená, že by si ji nemohli oblíbit i jiní nadšenci. Zajímavé je, že ačkoli ve hře budou jistí nepřátelé, hráč se s nimi přímo nesetká. Podobně je tomu se zbraněmi. Jak bylo řečeno, hra neobsahuje akční prvky, takže k žádné přestřelce se zombíky nedojde, avšak vyzbrojeni přesto budete. Svou výzbroj však použijete výhradně na řešení takových problémů, jako otevření zámků, apod. V Midnight Nowhere se s živým člověkem setkáte jen zřídka. Ale i mrtví (a budou jich asi hordy) budou mít v této hře svou roli. Tu bude jeden svírat ve smrtelné křeči zbraň a tu jiný ukrývá ve svém ruksaku klíč. Termín vydání je předběžně stanoven na první polovinu příštího roku.

korgull

Nejnovější články