zavřít

Jsou obrázky z Resistance 2 retušované?

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Fanoušci předkládají důkazy o tom, že screenshoty z chystané akce od Sony jsou jasným podvrhem.

Sobotní obrázky z chystané akce Resistance 2 od Sony vypadají natolik bezvadně, až se to některým fanouškům nezdálo a prozkoumali je pod drobnohledem (thx FixCZ za tip). Čeho všeho si při zkoumání všimnuli?

  • Nezvykle vysoké ostrosti detailů i při vysokém rozlišení (1920x1080 v plné velikosti), které by s anti-aliasingem nešlo docílit. Proti tomu lze argumentovat, že obrázky zřejmě prošly over-samplingem, aby ani po přetisknutí (v Game Informeru, který hru odhalil) neztratily na detailu, což je mimochodem běžná praxe.
  • Jen těžko lze však obhájit rozdíly v ostrosti: detail sloupů v pozadí předčí mnohem blíže postavenou strážní věž i sloupy s telefonním vedením, což oversampling celého obrázku nemůže zapříčinit. Přiblížení navíc odhaluje rozdíly v barevnosti jednotlivých částí obrazu (světlejší místa mezi dráty apod).
  • Ještě přesvědčivější je posunutá textura v hangáru, kterou zřejmě nedbalý grafik zanechal po umělém nastínování ve Photoshopu.
  • Některým se nezdá ani položení vojáků Chiméry, kteří na bohatě vrstveném terénu působí trochu jako nalepení.
Protože nejde o nikterak pádné důkazy, nechceme obrázky jednoznačně označit za podvrh. Zároveň by to však nebylo poprvé: viz screenshot z Ratchet & Clank (též od Insomniac) se stíny postav jen v pravé části nebo profláklý retuš Killzone 2 od Sony.

Přesto potěší, že hráči celou věc berou spíš s úsměvem (viz lama v kokpitu nebo "podobnost" s Halo 3). Mimochodem, skutečné fanoušky Resistance 2 jistě bude zajímat i dvojí porovnání (zde a zde) postav s prvním dílem.

Update: Jak si všiml čtenář Dexter (thx), u prvního obrázku jsou zvýrazněna nepřirozeně světlá/různě barevná místa.
zdroj: diskusní fóra

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.