Inquisition - tajemství Templářského řádu
zdroj: Archiv

Inquisition - tajemství Templářského řádu

31. 8. 2002 21:11 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Snad právě proto, že je hra Inquisition situována do Francie, její vydavatelská práva získala společnost Wanadoo.

Francie má vůbec divokou historii a také tento akčně adventurní titul vás nechá zažít jedno z nejbouřlivějších období, kterými tato země musela projít. Zavede vás do 14. století, konkrétně do roku 1348, kdy se mladičký zlodějíček Matthew vydává do Paříže, aby zde zkusil své štěstí. Moc se mu ale nedařilo a tak poté, co zhatil pokus o vloupání, se ocitá ve vězení. Tam se setkává se starším rytířem Templářského řádu, který byl nemilosrdně štván fanatickými inkvizitory. Starý muž na prahu smrti svěřuje Matthewovi pečeť, první vodítko pronikající tajemnou oponu obklopující celou templářskou organizaci a možná i vedoucí k jakémusi pokladu. Úkol je jasný - je třeba se nějak dostat ven a pak odhalit tajemství, které stojí za pověstným tajným řádem.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Středověká Inquisition je vyvíjena na Phoenix 3D enginu od 4X, který poběží jak na PC, tak na PS2, pro něž je hra připravována. Je to hybridní titul zahrnující prvky nejrůznějších žánrů. Zahrajete si ji z pohledu třetí osoby, což je patrné i z naší galerie, kam dnes přibylo několik nových obrázků. Hráč se pochopitelně ujme role Matthewa. Tvůrci této hry kladli důraz především na detailní a věrohodné provedení herního prostředí. Všimnout si toho můžete nejen na zbraních, ale také na oděvech jednotlivých postav, architektuře, ad. Inquisition přitom neobsahuje žádné prvky magie ani fantasy. Hráčova akce bude vesměs záviset především na interakci s dalšími postavičkami, a ne na likvidaci co největšího počtu nepřátel. A proč vybrali tvůrci právě rok 1348? Pro jeho historickou hodnotu. Především byl v tento rok definitivně rozprášen obávaný Řád Templářů. Ten byl také trnem v oku králi i papeži, kteří v něm viděli politickou hrozbu. Navíc o těchto rytířích začali kolovat nejrůznější zvěsti. Ačkoli to byli křesťané, převzali velmi mnoho rituálů a symbolů ze Středního východu a tak byli prohlášeni za kacíře. Vůbec nejzajímavější je však legenda o tajemném pokladu.

Velkou část hry se budete pohybovat v Paříži, hlavně tedy v jejích ulicích, i když je zde i pár vnitřních prostor jako třeba vězení, soudní dvůr, klášter a pár dalších. V průběhu hraní se dostanete nejen k různým zbraním, ale také zdokonalíte schopnosti svého hrdiny. Celkově bude Matthew ovládat pět zcela rozličných zbraní. Vedle svých pěstí se bude umět ohánět dýkami, občas bude nutné použít i meč, sekyru a samozřejmě kuše. Co se týče nepřátel, setkáte se s celkem 16ti. Aby jste se ale necítili jako zajíček ve vlčím doupěti, poznáte i pár přátelských NPC. Celkově hra nabízí sedm kapitol, v jejich rámci se podíváte na 39 různých míst.

Na Inquisition se pracuje už od roku 2000 a letos v zimě by se jí mohli všichni případní fanouškové vlastnící PC těšit. Verze pro PS2 přijde někdy později.
zdroj: ActionVault

korgull

Nejnovější články