zavřít

Hororová hra Cleric na Serious Sam enginu

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nový vývojový tým sídlící v Texasu - Plutonium Games - před pár měsíci začal pracovat na svém novém titulu, kterým se má stát first-person hororová hra pojmenovaná Cleric.

Hra bude poháněna 3D enginem od Croateamu, na němž běžela také známá a velice povedená střílečka Serious Sam (recenze 1, 2) a naopak nepovedená střílečka Carnivores: Cityscape (recenze).

S Cleric se hráči dostanou do Ruska 16. století. Ujmete se role kněze, který byl vyslán na dlouho cestu do vzdáleného horského města Saint Cerkain sužovaného tajemným zmizením několika mladých dívek. Jako duchovní vůdce města se budete muset pokusit toto místo zbavit děsivého zla.


nové obrázkykompletní galerie

Cleric bude směsí akční hry, RPG i také aventury, neboť zde hráči budou muset řešit i lecjaká puzzle, rozmlouvat s jinými postavami, budete moci některé předměty sebrat i použít či nakupovat věci u obchodníka. Příběh budete moci zakončit několika možnými způsoby, přičemž výsledek bude záviset na vaší akci během hry. Ve hře se vyskytuje více druhů náboženské víry a hráč je zpočátku srozumněn pouze s jedním z nich (budete moci vyznávat jednoho i více bohů). Poněkud netradiční je arsenál zbraní. Jako kněz budete ovládat svaté symboly obdařené silou od bohů. Díky těmto symbolům budete moci vyvolat různé "zázraky", vč. přivolání větru, létání, oživování mrtvých, přeměnu v mlhu, léčení, vyvolání různých tvorů, a mnoho dalšího. Frekvence užívání symbolů následně určí vaše postavení vůči tomu kterému bohu/bohyni. Nejen že se to odrazí na případné náklonosti boha, jehož symbol je ve vašich rukách častěji, ale také na možném ukončení hry. Kromě těchto symbolů se neobejdete ani bez tradičnějších zbraní jako je meč, palcát či primitivní mušketa.

Cleric zatím nemá vydavatele, ale tvůrci usilovně pracují na demoverzi, kterou by případnému zájemci nabídli ke shlédnutí. Některé obrázky, které můžete vidět v naší galerii, už pocházejí z tohoto dema. Protože je hra ale stále ještě ve velmi ranné fázi vývoje (tvůrcům zabralo hodně času upravením a přizpůsobením Serious Sam enginu), ještě se z nich toho příliš mnoho vyčíst nedá. Galerie obsahuje navíc pár konceptů. Jestli vás tento hororový projekt zaujal, navštivte jeho oficiální stránky, kde můžete najít i pár filmečků a ukázku muziky.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.