zavřít

Headfirst Production o Call of Cthulhu

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Britská vývojová společnost HeadFirst Production se nechala slyšet, že její H.P.

Lovercraftem inspirovaná hororová akční adventura s názvem Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth nevyjde už na začátku příštího roku, jak bylo původně v plánu, ale až možná v jeho druhé polovině. Vypadá to, že největším problém spočívá v nalezení vhodného vydavatele. Headfirst totiž již měli před nějakým časem podepsanou smlouvu s německým Fishtank Interactive, resp. jeho jednou částí Ravensburger Interactive Media. Tu však údajně z jakéhosi porušení dohody ze strany Ravensburgeru v polovině letošního roku vypověděli. Trochu zmatek do toho vneslo oficiální vyjádření zhrzeného vydavatele o pád dní později, ve kterém se pravilo, že smlouva nebyla vypovězena korektně a tudíž stále platí. Jak tento spor nakonec dopadl, se dá usuzovat pouze z faktu, že se Headfirst nevzdávají najít pro své dílo nového vydavatele.


nové obrázkykompletní galerie

Jak jsme se navíc také dověděli, Headfirst Production se rozhodli Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth vyvíjet rovněž pro jiné platformy. Někdy v druhé polovině 2003 tedy nevyjde jenom PCéčková verze této first-person akční adventury, ale také její Xboxová podoba. Majitelé konzolí PS2 se navrch mohou těšit na zcela jinou hru s názvem Call of Cthulhu: Tainted Legacy, jejíž vypuštění se však chystá až na konec roku 2004. Na to, že Headfirst ještě nemají vydavatele pro svůj první projekt, si nebývale hodně fandí, neboť vedle toho všeho výše zmíněného mají na programu, ba dokonce prý už i začali vytvářet druhé pokračování Call of Cthulhu, tentokrát s podtitulem Beyond of Mountains of Madness. To by mělo být ve verzi pro PC a Xbox hotovo také na konci roku 2004. Program opět pamatuje i na majitelé PS2, kteří se mohou na Vánoce 2005 těšit na další exkluzivní titul, jehož název však zatím nebyl zveřejněn. Všechny informace se pokuste vstřebat při prohlížení balíku nových screenshotů v naší galerii.
zdroj: GameSpotTTG

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.