zavřít

Half-Life 2 - střípky o termínu a screenshoty

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O spekulacích okolo termínu vydání Half-Life 2 by se pomalu dal napsat román (viz Za oponou) a dnes tu máme jeho další kapitolu.

Uznávaní finanční analytici z Wedbush Morgan Securities uveřejnili odhad jedenácti konzolových titulů, kterých by se podle nich mělo v předvánoční sezóně prodat více než milion kusů, a jen tak mimochodem v závěru uvedli, že stejný úspěch by mohlo slavit listopadové Half-Life 2 pro PC. Tato zmínka ihned vyvolala vlnu zděšení, a proto se kolegové z GameSpotu obrátili na patřičná místa s žádostí o potvrzení nebo vyvrácení tohoto data.

Zatímco Vivendi to klasicky odmítli komentovat, tiskový mluvčí Valve Doug Lombardi byl vstřícnější a řekl, že jejich současný plán je doručit release-kandidáty Half-Life 2 do Vivendi do 15. září. Přitom dosud hovořili o dodání RC v srpnu, z čehož vyplývá jistý odklad. Asi není nutné zdůrazňovat, že než Vivendi hru řádně otestují, schválí bezproblémovou verzi, vylisují a zabalí, nějaký ten den to zabere. Je tedy nyní téměř jisté, že HL2 nestihne vyjít v proklamované "léto 2004", které končí 22. září. Vše ale nemusí jít tak hladce a vydavatel klidně může Half-Life 2 vrátit vývojářům, aby v něm něco změnili nebo opravili, takže teoreticky mohou mít analytici s tím listopadem pravdu...


nové obrázkykompletní galerie

Ať to bude jakkoliv, tento týden začala druhá fáze Half-Life 2 pre-loadu, během níž se posílají uživatelům Steamu zvuky, které tím pádem už musí být kompletně hotovy. V naší galerii si můžete prohlédnout dva zbrusu nové, poměrně vydařené screenshoty, jež se dříve objevily pouze na stránkách amerického časopisu PC Gamer. Ten podle neoficiálních informací slibuje do příštího čísla (vycházejícího na přelomu září a října) exkluzivní recenzi nějaké velké pecky, která prý snese srovnání s DOOM III - není příliš těžké uhádnout, co by to tak asi mohlo být :)
zdroj: HL2.net, GameSpot a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.