zavřít

Grand Theft Auto: Vice City - PS2 hra roku?

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Všichni majitelé PlayStation 2 mohou v současné době slavit na svých konzolích příchod čtvrtého dílu Grand Theft Auto.

Hra s podtitulem Vice City zatím vypadá nejen na nejlepší kousek celé série, ale stane se také pravděpodobně nejsilnějším aspirantem na nejlepší akční hru roku pro PS2. Ke smůle většiny našich čtenářů (zatím) nebyla potvrzena pro PC, ale neoficiálně se počítá s tím, že ke konverzi na klasické počítače dojde někdy příští rok.

Ústřední téma zůstává podobně jako u všech GTAček stejné. Vaše postava se řadí do skupiny kriminálních živlů, čemuž odpovídají i veškeré úkoly a akce. Tím klíčovým prvkem, který si na GTA zamilovalo statisíce herních fanoušků po celém světě, je opět velké a skvěle zpracované město téměř neomezených možností. V případě Vice City půjde o prostředí podobné floridskému Miami osmdesátých let. Na rozdíl od předchozího dílu máte mnohem jasněji definovaného a daleko více protřelého hrdinu - mafiána. Jmenuje se Tommy Vercetti, namluvil jej herec Ray Liotta a moc dobře ví, co znamená sedět v chládku.


nové obrázkykompletní galerie

Hráči se mohou těšit na nové schopnosti postavy, ke kterým se zařadí vyskočení z vozu za jízdy a také možnost se souběžně pohybovat i střílet. Mezi přidané herní prvky bude patřit možnost vejít do interiéru u nespočtu budov, létání v helikoptéře, jízda na vodních lyžích nebo na motorce - ty sice byly v obou prvních dílech GTA, ve trojce však chyběly. Co se týče již zažitých aut, jejich počet ve hře se až ztrojnásobí a podobně se zvedne i množství dostupných zbraní. Znatelně by se měla vylepšit i grafická podoba, neboť Vice City nabídne především detailněji zpracované modely postav, ještě hezčí vyobrazení efektů počasí a větší vykreslovací vzdálenost (zkrátka uvidíte dál, než v GTA3). Celá hra bude také podle vývojářů z Rockstar Games delší než právě třetí díl a narozdíl od několikrát menšího Liberty City v ní najdeme i více bonusů.

Neodmyslitelnou součástí bude pochopitelně i nový soundtrack, nabitý hity osmdesátých let od skupin jako The Psychedelic Furs, Mr. Mister, Night Ranger a zpěváků typu Ray Liotta, Dennis Hopper nebo Luis Guzman - celkově více než sedm hodin hudby vyjde i samostatně na audio CD's. Grand Theft Auto: Vice City pro PS2 vychází u Take 2 už koncem tohoto měsíce. Podle této zprávy možná někdy v budoucnu dojde i k přenesení série GTA na stříbrná plátna.
zdroj: Gamespot

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.