Fair Strike - svět z pohledu dravce
zdroj: tisková zpráva

Fair Strike - svět z pohledu dravce

10. 2. 2003 15:15 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

"Helikopotvory" se staly osudným tématem tvůrčí činnosti vývojářského týmu G5 Software, který má na svědomí akční arkádu Red Shark.

Jejich novým projektem je další titul věnovaný těmto specifických létajícím strojům - Fair Strike, který však má být podle vlastních slov vývojářů mnohem lepší než předchozí hra. S tvorbou Fair Strike začali G5 v listopadu 2001, v létě 2002 měli dokončeno technické demo, se kterým se mohli pustit do honu na potencionální vydavatele. V červenci 2002 v jejich sítích uvízla společnost Buka Entertainment, jež G5 zaručila financování a distribuci jejich projektu a podepsala s nimi smlouvu. Rozpočet pro Fair Strike je mimochodem 5x větší než pro Red Shark, což samo o sobě sice nemusí znamenat nic, ale i mnoho.

Fair Strike poběží na stejném enginu jako Red Shark, ovšem za tu dobu značně vylepšeném (např. stromy budou ve 3D, vše ve vodě i na zemi půjde zničit, atd.). Hra vám dá možnost nastavení realismu létání i zničení modelů vašich helikoptér. Vyberete-li si pro svou hru "akční mód", ovládání bude zjednodušeno pro potřeby klasické first-person akce. Avšak zvolíte-li "hardcore mód", očekávejte velice realistické ovládání a chování strojů. Právě pro tuto dávku reality tvůrci spolupracují s konzultanty z ruského leteckého průmyslu. Jednotlivé herní mise budou laděny akčně, vzhledem k událostem, které hra popisuje. Přivede vás do velice blízké budoucnosti roku 2005, kdy se stanete členem anti-teroristické organizace spojených národů. Těšit se můžete na mnoho proti-teroristických a anti-extrémistických operací odehrávajících se všude na světě - Karibik, jiho-východní Asie, Střední východ a východní Evropa.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Fair Strike obsahuje 4 nelineární kampaně čítající celkem asi 40 misí. Mise v každé z kampaní jsou pojaty stromovým systémem - jednotlivé "větve" se zpřístupní až poté, co dokončíte hlavní "kmenovou" misi. Úkoly uvnitř misí budete moci plnit v libovolném pořadí, přičemž během hraní se v závislosti na vaší aktivitě a příběhu mohou tyto úkoly dále rozvíjet, popřípadě být přímo i zrušeny. Úkoly to budou různé - zničit nepřátelskou základnu, doprovod konvoje vozidel nebo lodí, záchrana přátelských jednotek z obklíčení, lov na ponorku, zničení pole s hašišem, apod. Vaší oporou při jejich plnění budou pozemní i námořní jednotky a budete si moci přizvat na pomoc i max. 3 další piloty, které před začátkem mise vybavíte nějakým strojem a během mise jim jednoduchými příkazy určujete, co mají dělat. Některé mise bez nich ani nepůjdou vyřešit, takže bude velice důležité pečlivě zvážit jak výběr pilotů, tak jejich zbraní.

K dispozici budete mít 6 hratelných helikoptér: Ka-50 Hokum A, Ka-50 Hokum B, tajný koncept Ka-58 "Black Ghost", Ah-64A Apache, RAH-2 Tiger, RAH-66 Comanche, plus dva typy transportních helikoptér - UH-60 Black Hawk a Ka-60. Proti vám se však objeví Mi-24 Hind, Westland Lynx, a Sa.342 Gazelle. Pozor si budete muset dát i na pozemní jednotky - protiletadlové Sa-6 Gainful a Sa-9 Gaskin, Shilka, Sa-19 Grison, atd.; vozy M2 Bradley a M1A2 Abrams, torpédoborce, radary, řízené střely, nákladní lodě i ponorky typu "Foxtrot". Fair Strike se bude moci pochlubit 30 různými pozemními jednotkami, 20 námořními, an více než stovkou dalších struktur na zemi. Budete mít také tu čest se setkat s některými pěšími pluky. Fair Strike bude rovněž vybaven multiplayerem - Deathmatch, Capture the Flag, a kooperativní módy hratelné přes LAN i Internet. Plná verze Fair Strike by měla být hotova koncem letošního roku.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články