Earth Defense Force X - akční arkáda pro X360
zdroj: tisková zpráva

Earth Defense Force X - akční arkáda pro X360

15. 12. 2006 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Akční série Earth Defense Force vývojářů Sandlot je doma v Japonsku, ale nyní, díky rozšířenému poli působnosti vydavatelské společnost D3Publisher, se pomalu začíná dostávat i za jeho hranice, a to konkrétně do Ameriky.

Před týdnem došlo k oznámení další hry této řady pro Xbox 360 - Earth Defense Force 3, v Japonsku už prodávané. Za oceán tento titul doputuje až v březnu 2007, pod názvem Earth Defense Force X. I vás by možná mohl tento titul zajímat, a tak vám přinášíme několik ukázek z něj plus nějaké informace vyplývající z čerstvých preview zveřejněných na stránkách magazínů ShackNews a IGN.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Earth Defense Force X je v zásadě dosti přímočarou arkádovou hrou. Čistá "oldschoolovka". Hráč se stane součástí elitní bojové jednotky bránící Zemi před invazí nezměrného množství nejrůznějších monster (obřích pavouků, mravenců atd.), vetřelců, ufonů, gigantických mechů a potkáte dokonce i Godzillu. Prostě tu bude veškerá havěť z béčkových filmů. Pokud to budete stíhat v zápalu boje sledovat, pohybovat se přitom budete v různých prostředích a používat na 400 typů zbraní sedmi kategorií - pušky, brokovnice, snajperky, raketomety s neřízenými střelami, raketomety s řízenými střelami, výbušniny a speciální zbraně (tam patří např. plamenomety, nukleární hlavice, kyselinové zbraně, ad.).

Před každým levelem, kterých bude také požehnaně, si vyberete dvě z celkového počtu a vyrazíte do akce. Zničit jimi půjde všechno, budovy, vozy, vše, co vám přijde do cesty. Narazit na nepřátele nebude problém, ale pro jistotu budete vybaveni radarem (viz obrázky). Padlí protivníci za sebou zanechají různé power-upy (zbraně, zdraví, aj.). V některých úrovních půjde používat i vozidla (ozbrojené helikoptéry, vznášedla, atd.). Součástí titulu je také kooperativní mód, avšak pouze přes split-screen. Co se týče grafiky, ta se zdá být poněkud kontroverzní. Redaktoři obou magazínů se shodli na tom, že by mohla být výrazně lepší a oba se pozastavili zejména nad provedením výše zmíněných power-upů, které jsou oproti všemu ostatnímu ve hře pouze 2D. Na druhou stranu prohlásili, že ačkoliv Earth Defense Force X není po grafické stránce nijak oslňující a ani nepřináší nic moc nového, rozhodně jde o poctivou akci, při níž si užijete dost zábavy.
zdroj: IGNShacknews

korgull

Nejnovější články