DOOM III pro PC na E3 nebude, rozdíly Xbox verze
zdroj: tisková zpráva

DOOM III pro PC na E3 nebude, rozdíly Xbox verze

4. 5. 2004 20:20 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V souvislosti s blížící se E3 vyvstanula otázka, zda zde budou id Software, případně Activision opět prezentovat svoji akci DOOM 3.

Jak zástupci firem potvrdili, na výstavě bude k vidění jen Xbox verze hry, na které pracuje tým Vicarious Visions, PC verze se letos předvádět nebude. Oficiálním zdůvodněním je to, že id prý nechtějí ztrácet čas na přípravách E3 dema, protože v současné době finišují celou hru. John Carmack mimochodem pro Beyond3D uvedl, že odstranil specifický způsob renderování na čipu NVIDIA NV30.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Jak jsme již informovali dříve, že PC verze narozdíl od té xboxové opravdu nebude obsahovat kooperativní multiplayer. Na Xboxu si kooperativně budou moci zahrát 2 hráči, a to jak on-line přes službu Xbox Live, tak i pomocí přímého spojení konzolí kabelem (System Link). Vedle kooperativního modu nabídne Xbox verze i klasický kompetitivní multiplayer pro maximálně 4 hráče, ale ne přes split-screen, protože by to konzole nezvládala vykreslovat. V době vydání pro Xbox, tzn. někdy na podzim, má být k dispozici 5 MP map.

Ačkoliv v příběhu a hratelnosti by se verze pro obě platformy lišit neměly, na Xboxu bude prý kvůli menší paměťové kapacitě omezena rozlehlost některých levelů. Důvodem je pochopitelně zajištění plynulosti hry. I tak je ale podle vývojářů Xbox jedinou konzolí, na které může DOOM III z technického hlediska vůbec běžet, a proto v budoucnu rozhodně nemáme očekávat přichod na Playstation 2 nebo dokonce GameCube. Xbox verze hry by měla vyjít o něco později než ta pro PC a v naší galerii si z ní můžete prohlédnout dvě nové ukázky (HellKnight a Pinky Demon).
zdroj: GameSpot, 1UP

kate

Nejnovější články