Máte námět či připomínku? Napište nám
Dojmy z hraní Halo na PC
zdroj: Archiv
Obrázky

Dojmy z hraní Halo na PC

11. 9. 2003 12:12 | autor: Redakce Games.cz |

Těžko říct, jestli se Bungie při tvorbě Halo inspirovali u Valve Software.

Pravdou ale zůstává, že první level této vesmírné střílečky určitě spoustě hráčům připomene slavné Half-Life. Sledování mimozemského korábu se nevyvedlo a po vyloupnutí z hyperprostoru se lidská loď ocitá pod nepřátelským obklíčením. Během několika vteřin se musí zmobilizovat vojáci a hlavní hrdina hry probrat z hibernace. Ale právě ve chvíli, kdy technici dokončují technické vylaďování jeho brnění, se na trup lodi přisává mimozemská fragata a z ní vybíhají invazní jednotky. Hráč se proto rychle ujímá kontroly nad právě probuzenou postavou a kolem něj se mezitím rozpoustá pořádná bitva - doráží další transporty a vojáci mají plné ruce práce s udržováním přijatelných palebných pozic.

Až hrdina doběhne na můstek a promluví s kapitánem, je mu nakázáno opustit loď. Cesta po palubě hráče už z dalších bojů neušetří, takže se musí připojit k stále se zmenšující skupince vojáků. Kromě základní pistole a kulometu může o zbraň obrat kteréhokoliv mrtvého mimozemšťana, takže v počátcích hry si hráč vyzkouší ještě dvě pistole z protivníkova zbrojového arzenálu. Docela nápomocní jsou i spolubojovníci, kteří se schovávají za překážkami a navzájem se kryjí při nabíjení. Protivník působí trochu slaběji a více se vydává otevřené palbě, i když si to se svým štítem a početní převahou může dovolit.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Velice zajímavý a poutavý je multiplayer, který nabízí nespočet možností. Od klasického deathmatche a CTF po speciální módy s omezenými schopnostmi/životy hráčů nebo rallye. Právě v jedné automobilové mapě se každý z hráčů objeví ve své malé pevnůstce, kde má zaparkovanou buginu. Do té lze nastoupit jako řidič, střelec (který z kulometu na zádi vozu kropí všechno kolem) anebo jen jako cestující, který může z vozidla střílet. Kromě toho je v multiplayerových mapách k objevení také spousta zajimavých zbraní - jako třeba sniperka s hezkým zoomovacím efektem, který využívá pixel shadery. A samozřejmě nechybí brokovnice, raketomet či granáty se slušným doletem.

PC verzi Halo však kazí zastaralé technologické zpracování, které sice nabízí zajímavé efekty (např. kaluže krve) či osvětlení, ale jinak se na něm podepsal zub času. Jak stálí čtenáři jistě ví, hra měla původně vyjít už před více než dvěma lety, ale teprve nyní je konečně Xboxová exkluzivita u konce a PCčkáři dostanou šanci si tuto očekávanou střílečku zahrát už koncem září. Více se o jejím obsahu dozvíte z našeho preview anebo mrkněte na nově vytípané obrázky z betaverze.
zdroj: vlastní zpráva

levis

Nejnovější články