Captain Scarlet and the Mysterons info
zdroj: tisková zpráva

Captain Scarlet and the Mysterons info

4. 5. 2003 14:14 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Carlton International Media zhruba před 35 lety uvedli na obrazovky televizí seriál o kapitánu Scarletovi a jeho dobrodružstvích.

Nyní je ve spolupráci s tímto filmovým studiem ve vývoji počítačová hra založená na tomto seriálu zachycujícím boj mezi Mysterony, vetřelci z vesmíru ohrožujícími naši planetu, a organizací Spectrum, což je světová bezpečnostní služba zaměřená přímo na překažení jejich plánů. Hra s názvem Captain Scarlet and the Mysterons se zařadí mezi real-time taktické strategie, přičemž jejími tvůrci jsou Batfish Entertainment. Vydání se očekává v létě.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Captain Scarlet and the Mysterons (CSatM) bude rozdělena do pěti kapitol, z nichž každá bude sestavená ze dvou až tří levelů. Cíle jednotlivých úrovní se budou výrazně lišit a bude jich i více. V prvním levelu budete například nuceni hledat Symphony Angel, která se zřítila do egyptské pouště. V pozdější misi zase budete muset zneškodnit bombu umístěnou v ropné rafinérii, zajmout mysteronského agenta a ochránit VIP na vědecké konferenci. Děj nevychází z nějaké konkrétní části seriálu, ale je zasazen přímo přes všechny jeho díly, což se odrazí i na vybavení, jaké bude v průběhu hry postavičkám dostupné.

Hra je výhradně založena na taktickém postupu a je spíše o utajené akci než o velkých bitvách. Probíhat bude v reálném čase, ovšem když to bude nutné, budete mít možnost její chod zastavit a rozdat svým hrdinům příslušné rozkazy. Mrtví nepřátelé vás mohou obohatit o pár užitečných věcí, které budete moci sbírat. Nejednou tak narazíte např. na lékárničky, munici nebo bezpečnostní karty či jiné předměty. Hra vám poskytne i různá vozidla. Hlavním bude tzv. "Spectrum Pursuit Vehicle" (SPV), vybavené dělem užitečným zejména při bourání zdí, zátarasů a nepřátelských zbraním. Hodí se ale i v situaci, kdy je třeba zastavit postup nepřátelského vozidla nebo k přemístění vlastních agentů z místa na místo. Svou roli ve hře sehrají také Angels (létající jednotky) nebo Maximum Security Vehicle a Yellow Fox Tanker, obě určená k převozu VIP.

V CSatM bude řada postaviček známých z onoho seriálu a opatřených různými i speciálními schopnostmi a vlastnostmi. Chybět samozřejmě nebude sám, nezničitelný kapitán Scarlet, který navíc umí odhalit mysteronského agenta hned, jak se ocitne v jeho blízkosti. Bude zde ale také kapitán Blue, ozbrojen svou odstřelovací puškou a poručík Green odborník přes technologie schopný vnikat do počítačových systémů a ovládat na dálku robota vnikajícího do nějakým způsobem nepřístupných míst. To, že je kapitán Scarlet nezničitelný, však neznamená, že bude lehké splnit všechny úkoly. Ostatní jeho pomocníci, jejichž přežití je nutné k úspěchu nezničitelní rozhodně nebudou. Captain Scarlet and the Mysterons nebude obsahovat multiplayer. Avšak, pokud bude úspěšná, mají tvůrci s vydavatelem (Digital Workshop) v plánu připravit přídavek, který by jej do hry dodal.
zdroj: GameSpyhomepage

korgull

Nejnovější články