Báječné dobrodružství pro děti v češtině
zdroj: tisková zpráva

Báječné dobrodružství pro děti v češtině

19. 9. 2003 11:11 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Vývojářský tým Rebelmind, který znáte v souvislosti s akčním RPG Grom, připravil další titul, kterým je akční adventura Báječné dobrodružství (thx TDR za tip), věnovaná zejména mladšímu publiku ve věku okolo 6 až 12 let.

Tvorba tohoto projektu prý byla pro Rebelmind výzvou a potěšením zároveň. Dětské publikum tolik neřeší, o jaký žánr jde a jediné, co děti zajímá, je zábava. Nejtěžším úkolem proto pro vývojáře takové hry bylo, aby se dokázali vžít do myšlení malého gamesníka, který rád objevuje nové věci. A v této hře toho k objevování bude spousta.

Příběh hry vás zavede kamsi na samý okraj malého kontinentu, do městečka zvaného Old Port. Toto místo ještě pamatuje doby, kdy zde přistávaly velké lodě a navštěvovali jej lidé udatní a stateční. Je to také místo, kde žijí dva desetiletí snílkové, Tony a Annie, kteří se spřátelili se starým, zkušeným a zcestovalým námořníkem. Byly doby, kdy všichni spolu vyráželi na dlouhé cesty, aby poznávali nová města a lidi. Vždy si z takových cest přiváželi hory dárků od nových kamarádů. Také psali spousty pohlednic a dopisů, ve kterých všechny tyto nové přátele zvali na návštěvu. Pošťák, který musel pokaždé ty tuny dopisů nosit, z toho ovšem nebyl moc nadšený.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Jednoho krásného červencového dne zase listonoš dorazil ke dveřím domu, kde Tony a Annie žijí, ale tentokrát neměl plný pytel jako obvykle. Přinesl pouze jeden jediný dopis. Sálal z něj chlad, jako by byl napsán na nějakém hodně studeném místě. Vypadalo to, že ostatní dopisy se bály skočit s tímto jediným do pošťákova pytle a proto zde byl tak sám. Kromě toho, byl to dopis velmi znepokojující. Poslal ho tučňák Penguin, který napsal, že jeho nádhernou domovskou zemi začaly zaplavovat odpadky, kterých se místní nedokáží zbavit, protože nemají žádné vozidlo, které by bylo tak rychlé, aby to dokázali. Požádal tedy Tonyho a Annie, aby našli profesora Glasse, který vlastní letadlo a přivedli ho na Severní pól. Tony a Annie pochopitelně neváhají a vydávají se přátelům na pomoc...

Ve hře tedy nebude o dobrodružství nouze. Jak jste mohli z výše nastíněného příběhu vytušit, dá se hra považovat za ekologicky laděnou a spolu s jejími hrdiny se podíváte do nejrůznějších koutů světa. Hráči budou muset vyřešit spoustu zajímavých hádanek, odhalit nejedno tajemství a komunikovat s řadou různých postav, z nichž některé můžete vidět na nově spuštěných oficiálních stránkách v angličtině. A co je nejlepší - Cenega u nás hru vydala koncem prázdnin v kompletně lokalizované verzi pod názvem Báječné dobrodružství, kterou je možné pořídit na Tiscali GameShopu (599 Kč).
zdroj: homepage, ICQ

korgull

Nejnovější články