Ambiciózní mix žánrů Savage
zdroj: Archiv

Ambiciózní mix žánrů Savage

7. 12. 2002 15:15 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V době, kdy se sedmičlenný tým S2 Games rozhodl vyvíjet hru Savage, nebyl její koncept příliš odlišný od jiných strategií.

Navrhované zaměření na taktické boje a vojenské scénáře ale vyústilo v novou a o hodně originálnější herní vizi. V podobě, která má v březnu 2003 spatřit světlo světa, se bude jednat o on-linový mix first-person střílečky a real-time strategie, který si mají oblíbit všichni od hráčů Tribes až po zaryté pařany Warcraftu III. V čem bude ona výjimečnost spočívat? Stručně řečeno v jakémsi dvojím pojetí, které souvisí i s výběrem rolí. Pokud si zvolíte velitele, budete se na herní svět dívat z typického RTS nadhledu a vlastně hru i podobně hrát. Podstatným rozdílem oproti obvyklým titulům bude fakt, že vaše jednotky a lidé nebudou jen počítačem řízené a vámi komandované figurky, ale skuteční hráči. Vašim dalším úkolem je samozřejmě kromě bojů i získávání surovin, stavění budov, řízení ekonomiky atd.

Ti hráči, kteří si místo velitele raději vyberou postavu vojáka. si zahrají taktickou FPS, půjde ale přepnout i do 3rd-personu. Veškeré příkazy samozřejmě dostanou od svého velitele a jako obvykle budou mít na výběr několik druhů zbraní, tentokrát se jejich počet bude točit kolem 9 až 12. Každý voják si může vybrat z osmi modelů (pro každou rasu jeden), zahrnujících lehkou, střední, těžkou a superútočnou variantu v mužském ale i ženském provedení. Během hraní se vaše postava může ještě rozvíjet, resp. dosáhnout jedné z desíti úrovní. Tolik velice stručně k hernímu konceptu.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Co se týče příběhu, má být zasazen do prostředí postapokalyptické Země. Lidstvo se pomalu dostává z následků otřesu a tvoří se nová - i když oproti minulosti dost barbarská - společenstva. Ta se postupem času sjednotí v jakýsi primitivní stát, ale nejsou sama. Vlivem změn došlo i k zmutování některých zvířat, která jsou teď pro člověka rovnocenným partnerem a především protivníkem. Válka lidí a krvelačných bestií o přírodní zdroje může začít. Aby se stihli vyřádit všichni, vyjde spolu s hrou asi 15 -20 map. Stylem se má celý svět trochu přiblížit Planetě opic. Díky přítomnosti jak jednoduchých tak moderních zbraní a magie se dá mluvit i o future fantasy, ale pravdou zůstává, že Savage v sobě skrývá kousek snad úplně od všeho.

Na rozlehlost, jakou svět Savage nabídne, bude toto prostředí zpracováno hodně detailně. Tráva zmítající se ve větru, živá fauna plná znetvořených veverek a lidoopů a tak dále. Kromě koukání se budete moci o vzhled hry i přičinit, a to díky souběžně vydávanému kompletnímu editoru levelů. Zajímavostí také je, že hru budou vydávat IGames, na jejíchž serverech také poběží. Do hraní se bude moci zapojit 64 hráčů.
zdroj: GameSpy

kate

Nejnovější články