Velký návrat Sama Fishera? Podle spekulací je ve vývoji další díl špionské série Splinter Cell
zdroj: tisková zpráva

Velký návrat Sama Fishera? Podle spekulací je ve vývoji další díl špionské série Splinter Cell

19. 10. 2021 17:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Ubisoft dal konečně zelenou dalšímu dílu série Splinter Cell. Alespoň to tvrdí redaktor herního webu VGC Tom Henderson s odkazem na anonymní zdroje blízké vývoji. Těžko říct, zda je to touha po senzaci, nebo se herní firma pokusí skutečně dostat zpátky na svou stranu fanoušky Sama Fishera, která v posledních letech spíš frustrovala mobilními spin-offy, hrou pro virtuální realitu, vlastním seriálem a náhodnými výskyty oblíbeného agenta v ostatních hrách na motivy románů Toma Clancyho.

Henderson tvrdí, že není jasné, která ze studií Ubisoftu by se na vývoji prvního velkého Splinter Cellu po osmi letech měla podílet. Spekuluje ale o tom, že mezi nimi nebude Fisherova domovská pobočka sídlící v Montrealu. Titul se má momentálně nacházet v rané fázi produkce a k jeho oznámení dojde nejdřív příští rok.

Ubisoft odmítl spekulace komentovat. Série, jejíž historie se začala psát v roce 2002, si od posledního Splinter Cell: Blacklist z roku 2013 dala doposud svou nejdelší pauzu. CEO společnosti Yves Guillemot se předloni nechal slyšet, že než se populární špion bude moct vrátit, musí se vyvinout.

Při vývoji Blacklistu dílu prý vývojáři čelili tlaku ze strany fanoušků a báli se dělat radikálnější změny. Splinter Cell prý také ve vstřícném plánu musel ustoupit některým populárnějším sériím a nováčkům jako Assassin’s Creed, Watch Dogs nebo The Division.

Zároveň je potřeba se připravit na eventualitu, že se samotný Ubisoft a jeho hry od minula značně proměnily, takže i v případě comebacku stealthové série se fanouškům starších dílů nemusí potenciálně vyvíjená nová hra tak úplně zamlouvat. Snad se Sam Fisher nebude muset za nějaké dva roky vydat ani do žánru battle royale, ani do světa kooperativní týmové střílečky. Samozřejmě je třeba počítat i s možností, že se Henderson mýlí, projekt bude ještě před oznámením zrušen a tak podobně. Tak už to holt ve víru spekulací chodí. 

Nejnovější články