zavřít

Podle kreativního ředitele Ubisoftu se chystá nový Splinter Cell – ale možná to byl vtip

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Na novou tajnou misi Sama Fishera čekáme už pořádně dlouho – Splinter Cell: Blacklist vyšel v roce 2013 a od té doby se už určitě stačily objevit čerstvé teroristické hrozby. Tak trochu se očekávalo, že by další díl mohl vystrčit hlavu s nočním viděním na minulé E3, k čemuž nedošlo, ale můžeme-li věřit tweetu kreativního ředitele Ubisoftu, letos už by to konečně mohlo vyjít. Možná.

Oním ředitelem je Julian Gerighty, který na Twitter napsal: „V Lyonu pracujeme na dalším díle Splinter Cell s @danhaynow a @romcamor. Už se nemůžeme dočkat E3!“ Pod zkratkami se skrývají další dva kreativní ředitelé Ubisoftu, Dan Hay a Roman Campos Oriola.

Přijde vám to jako hodně bizarní způsob, jakým oznámit novou hru? Nejste sami, takhle se dneska marketing úplně nedělá. Kde jsou trailery, kde jsou bombastická prohlášení?

Ano, možná to je nějaká promyšlená, netradiční propagační kampaň, kterou nás chce Ubisoft navnadit na případné plnohodnotné oznámení. Stejně dobře se ale Gerighty mohl jen utweetnout, což naznačuje i jeho následná prosba, aby lidé jeho tweet nikde nesdíleli, protože „má průšvih“. Ale je zajímavé, že ho nesmazal.

Tiskový mluvčí Ubisoftu na celou situaci zareagoval s tím, že si Julian dělá srandu, protože takový Julian zkrátka je. „Vypadá to, že naši kreativní ředitelé se prostě baví. Nemáme žádná nová oznámení,“ bylo oficiální cestou řečeno PC Gameru.

Na Twitteru o pravdivosti „oznámení“ pochybuje i Jason Schreier – ano, ten novinář Kotaku, který je momentálně asi tím nejspolehlivějším zdrojem o vnitřních pochodech herního průmyslu. Přijde mu nadmíru podezřelé, že by na nové hře pracovali hned tři kreativní ředitelé Ubisoftu najednou, a kloní se tak k názoru, že jde o vtip.

Mně osobně připadá nepravděpodobné, že by Gerightymu nedošlo, jakou bouři takovým tweetem na internetu rozpoutá. A jak už jsem psal výše, ani po vypuknutí celého chaosu a publikaci mnoha článků po celém internetu svůj „vtip“ nesmazal. Opatrně a optimisticky tedy předvídám, že se nějakého oznámení na E3 přece jen dočkáme.

Tagy: spekulace Tom Clancy's

Zdroje: Twitter,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.