Vampire Survivors dostanou nový update
zdroj: Foto: poncle

Vampire Survivors dostanou nový update

9. 2. 2023 7:00 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Indie řežba Vampire Survivors byla a je hitem, který nikdo nečekal. A to dokonce ani sám tvůrce hry Luca Galante, jak nedávno přiznal v rozhovoru pro IGN. Během něhož také zmínil, že vlastně neví, proč roguelike upíři lidi tak baví. Ale ať už za úspěchem stálo cokoliv, byl masivní – hra se pravidelně objevovala v žebříčcích nejlepších her roku 2022 všude, kam jste se podívali, a hráči na Steamu se div neprali, kdo si ji koupí dřív.

Pravda, během ledna už karavana trochu zpomalila a hra nabrala „pouhých“ osm tisíc dalších pozitivních recenzí, ale... Ruku na srdce, kolik nezávislých vývojářů by se bylo schopných upsat samotnému ďáblu, aby jejich dílo mělo celkem alespoň pár tisíc kladných reakcí? 

Galante se o hru navíc dál stará. V půlce prosince vydal placené DLC Legacy of the Moonspell, které prozatím na Steamu také nasbíralo 96 % pozitivních ohlasů, nyní chystá patch na verzi 1.3 s podtitulem The Chaos Update.

Kdo chce, může se nechat zlákat upoutávkou, v níž je k vidění zhruba dvacet vteřin z hraní a prapodivná minuta hromadících se ikon, která má zřejmě naznačit, že si budete moct koupit všechna zlatá vejce jedním kliknutím. Ale co už, jistý svérázný bizár ke hře neodmyslitelně patří, proč si ho nakonec neužít i v traileru:

zdroj: poncle

Samotný update skládá poctu ježku Sonicovi nejen jménem, ale i podobou nového bitevního pole. To se sice jmenuje Bat Country a budeme v něm tudíž s největší pravděpodobností mordovat šílené kvantum netopýřích potvor, ale namodralé kvádry jasně připomínají klasické dvourozměrné hry se zběsilým hmyzožravcem.

Krom nové zóny dostaneme ještě tři nové achievementy a dvě relikvie. Ta první, charm, zvyšuje počet nepřátel – kdyby vám náhodou přišlo, že jich snad bylo málo.

Ta druhá, chaos malachite, promění kostlivce Mortaccia v krutopřísného kostlivého obra, když dosáhnete osmdesáté úrovně. The Chaos Update dorazí do Vampire Survivors už dneska, oprašte ampule se svěcenou vodou!

Nejnovější články