Příští pátek začíná GDS 2017, přijedou autoři Braidu a The Longest Journey
zdroj: Archiv

Příští pátek začíná GDS 2017, přijedou autoři Braidu a The Longest Journey

10. 11. 2017 16:50 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Tak jako každý rok, i letos se Praha na chvilku stane centrem vesmíru pro celý zástup herních vývojářů. Chystá se totiž Game Developers Session 2017, a v Národním domě na Vinohradech se tak příští pátek a sobotu sejde smetánka celebrit, vývojářů a ano, i nějakých těch novinářů. Dorazí například Jonathan Blow, autor skvělého Braidu a kontroverzní The Witness, nebo Ragnar Tørnquist, jehož možná znáte kvůli mé milované adventuře The Longest Journey nebo MMORPG The Secret World.

Celý program už si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách, kde se zároveň lze zaregistrovat a koupit si lístek. Ten teď po skončení různých early bird programů stojí 2 400 Kč, respektive 1 800 Kč pro studenty. Kromě obou zmíněných pánů se za to dočkáte přednášek od lidí z SCS Software, Warhorse, Bohemky, Hangar 13 a dalších tuzemských a slovenských vývojářů.

Doplňuje je zahraniční kontingent lidí stojících třeba za výtečnou mobilní záležitostí Reigns, logickou Monument Valley, nebo playstationovou peckou Horizon Zero Dawn. Bude toho opravdu dost, a to jsem ještě nezmínil různé panely odborníků a rovnou trojici večírků, na něž se s lístkem bez problémů dostanete.

První je už ve čtvrtek v osm, ten poslední, organizovaný byznysovou konferencí White Nights, proběhne v sobotu od šesti. Na ten byste se ovšem měli předem registrovat tady. Krom toho bude na GDS stejně jako posledně fungovat networkingový systém Pitch & Match, díky němuž se můžete jednoduše potkat s lidmi, kteří vás zajímají.

Vypadá to zkrátka velice pěkně – podle hlavního organizátora Pavla Baráka jde dokonce o „asi nejlepší line-up v historii GDS“. Pavla si můžete poslechnout v našem Fight Clubu, který najdete pod článkem spolu s předcházejícím dílem, v němž jsme pro změnu přivítali Reginu Urazajevu šéfující statečným dobrovolníkům. Tak snad se 17. a 18. na Vinohradech s některými z vás potkáme.

Nejnovější články