Nová hra Aliens: Fireteam vás sice nevyděsí, ale pořádně si v ní zastřílíte s přáteli

3. 3. 2021 8:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Stále čekáte na pokračování famózního hororu Alien: Isolation? Tak čekejte dál. Sice se chystá nová hra ze světa Vetřelce, ale Aliens: Fireteam má k hororu hodně daleko. Jedná se totiž o frenetickou střílečku pro jednoho, dva, nebo tři hráče, v níž budete likvidovat xenomorphy po stovkách.

Mladé studio Cold Iron, jehož členové mají zkušenosti s City of Heroes, Star Trek Online a Neverwinter, popisuje svoji prvotinu jako akční kooperativní survival, ve kterém se na vás ze všech stran hrnou hordy nepřátel. Typově bych hru přirovnal například k Zombie Army 4: Dead War. Sami s pomocí parťáků ovládaných počítačem nebo s živými hráči absolvujete jednu znovuhratelnou misi za druhou.

Postupně odhalujete něco málo z příběhu, který hru zasazuje do roku 2202, tedy 23 let po událostech původní filmové trilogie. Jste parta mariňáků, která se vypořádává s občasnými útoky xenomorphů, které jsou ve zdejším vesmíru už dobře známé.

Ale do misí se budete vrhat z jiného důvodu, a tím bude levelování vašich postav. Na výběr bude z pěti různých tříd, mezi nimiž nebude chybět technik se střílnami a výbušnými pastmi, demolisher s raketami a plamenomety či útočník umožňující všem svým kolegům pálit dvojnásobnou rychlostí.

Aliens: Fireteam zdroj: Foto: Tisková zpráva Cold Iron Studios

I vaši nepřátelé budou různorodí. Povalí se na vás jedenáct typů xenomorphů, každý se svou unikátní předností (například sebevražední bursteři, kteří ve vaší blízkosti vybuchnou a popálí vás kyselinou). Ale objeví se i jiné druhy nepřátel jako například syntetikové od Weyland-Yutani.

Kromě vylepšování vlastní postavy, upravování jejích zbraní a vizuálních obměn přijdou ke slovu ještě karty výzev. Ty můžete zahrát při čekání na zahájení mise v lobby a tím upravit pravidla nadcházející bitvy. Aliens: Fireteam má být už v základu obtížnou hrou, ale tyto karty a vyšší obtížnosti mají zajistit její trvanlivost.

Na obrázcích to vypadá slušně, ale první trailer člověku dech nevyrazí. Působí to jako další kooperativní střílečka, která moc originality nepobrala. Jediný náznak něčeho neotřelého jsem našel v preview hry od webu Venture Beat, který popisuje situaci boje na blízko:

„Pokud se k vám vetřelci dostanou, nastane kontaktní souboj, během nějž se vám face huggeři mohou pokusit přisát na obličej. Budete muset odstřelovat monstra ze svých přátel, ale když to uděláte, ohrozíte je sprškou kyseliny.“ Ve hře navíc bude friendly fire, což takovým situacím jistě přidá na intenzitě.

Aliens: Fireteam může jedině překvapit a pokusí se o to již poměrně brzy. Kooperativní střílečka je naplánovaná na letošní léto a zahrajete si ji na PC, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One a Xboxu Series X/S.

Nejnovější články