Neill Blomkamp, režisér Districtu 9 a Elysia, pracuje na nové hře
zdroj: Foto: Entertainment Weekly

Neill Blomkamp, režisér Districtu 9 a Elysia, pracuje na nové hře

21. 7. 2021 10:24 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Jméno Neilla Blomkampa si většina z nás spojuje s vynikajícím Distriktem 9, o něco slabším Elysiem a ještě horším Chappiem, napříště ale bude režisér s jihoafrickými kořeny spojován i s videohrami. Blomkamp totiž propůjčil svůj talent nově vzniklému týmu Gunzilla Games.

Ten pracuje na zatím neoznámené AAA multiplayerové střílečce a známého režiséra si najal na pomoc s vyprávěním příběhu, celkovým designem a zvukem. Sám Blomkamp v rozhovoru pro IGN říká, že bude mít roli podobnou klasickému filmovému režisérovi, který se projektu snaží vetknout určitou estetiku. Hry se podle něj od filmů liší především tím, že jsou mnohem více společným úsilím a i jako režisér se musí stát součástí jednotného týmu. Jeho role je údajně do značné míry podobná té, jakou sehrál George R. R. Martin při vývoji Elden Ringu.

Blomkamp doufá, že se mu podaří vytvořit pro hráče přesvědčivý svět, v poslední době se údajně stal velmi nadšeným hráčem a například předloňská střílečka Control od Remedy jej naprosto nadchla. Hra od Gunzilla Games, na níž pracuje, spadá do žánru sci-fi z blízké budoucnosti. 

Neill Blomkamp se už v minulosti o hry několikrát otřel, režíroval například doprovodný kraťas Conviction pro EA a jejich Anthem, zároveň se měl také stát režisérem zrušené filmové adaptace Halo. Chystaná novinka je ale prvním případem, kdy pracuje přímo na samotné hře. Otázkou zůstává, kdy se o ní dozvíme něco víc.

Nejnovější články