Hráči vyjadřují svůj vděk Ubisoftu obráceným review bombingem Assassin’s Creed Unity
zdroj: Archiv
Novinky

Hráči vyjadřují svůj vděk Ubisoftu obráceným review bombingem Assassin’s Creed Unity

23. 4. 2019 13:15 | autor: Patrik Hajda |

Review bombing je poměrně běžnou praktikou nespokojených fanoušků, se kterou společnost Valve konečně bojuje na Steamu (zbavila se 4 tisíců negativních recenzí u Borderlands 2). Co už se tak často nevidí, je opačná praktika – zahlcení hry pozitivními recenzemi taktéž nesouvisejícími s jejími kvalitami. Přesně to se v uplynulých dnech stalo Assassin’s Creed Unity.

Assassin’s Creed Unity rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co nám populární série za svou dlouholetou historii nabídla. Hra trpěla nejen po technické stránce a v podstatě se na ni už zapomnělo, ale nenadálá událost, která otřásla světem, ji vrátila na výsluní.

Jistě jste zaznamenali vyhoření pařížské památky Notre-Dame. V reakci na snahu architektů vrátit katedrálu do původního stavu se ozval Ubisoft se třemi velkými zprávami. Zaprvé, model budovy v Assassin’s Creed Unity může pomoci rekonstrukcím. Zadruhé, společnost darovala téměř 13 milionů korun na opravy. A zatřetí, Unity je až do 25. dubna zdarma.

zdroj: Archiv

Tím vším si Ubisoft a Assassin’s Creed Unity vysloužili ovace hráčů, kteří zamířili na Steam a začali zvyšovat smíšené hodnocení hry (pouhých 61 procent) samými pozitivními recenzemi. Za posledních 30 dní bylo uděleno téměř tisíc recenzí, z nichž valná většina dala palec nahoru.

V nových hodnoceních se to nehemží ódami na kvalitu hry, její příběh či mechanismy. Hráči jsou vděční za to, že mohou navštívit svou oblíbenou památku, která v reálném světě nebude ještě dlouho vypadat tak, jak ji všichni známe. A Steam proti těmto recenzím pravděpodobně nezakročí. Jeho nový systém proti review bombingu počítá jen se záplavou negativních recenzí.

Pozitivní recenze samozřejmě nijak nevadí vydavatelům her, přesto nejde o chvályhodnou praktiku fanoušků. Problém je zde prakticky totožný jako v případě skutečného review bombingu.

V obchodě se na vás usmívá hodnocení, které se hrou nemá mnoho společného. Hodnocení, které nevypovídá nic o jejích kvalitách. Je proto otázka, zda by Steam neměl hlídat všechny off-topic uživatelské recenze. Nejen ty, které účelově hází špínu, ale i ty, které irelevantně chválí.

Nejnovější články