Diablo IV dostává nového šéfa vývoje
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Diablo IV dostává nového šéfa vývoje

9. 10. 2021 10:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Blizzard oznámil, kdo nahradí Luise Barrigu na pozici šéfa vývoje Diabla IV. Novým vedoucím se stává Joe Shely, který byl od začátku jednou z vůdčích figur při tvorbě pokračování akčního RPG, a to coby designér. Mezi jeho další počiny v rámci Blizzardu patří designérské pozice u Diabla III: Reaper of Souls nebo datadisků The Burning Crusade a Wrath of the Lich King pro World of Warcraft. 

„Jako mnoho z vás, náš tým byl nucen reflektovat nedávné události,“ píše Shely v úvodu čtvrtletníku shrnujícího dění kolem Diabla IVActivision Blizzard momentálně čelí žalobě státu Kalifornie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování, diskriminaci a toxické firemní kultuře. 

„Stejně jako musí pokračovat důležitá práce k dosažení hodnot, k nimž vzhlížíme, musí pokračovat i vývoj Diabla IV. V uplynulých několika letech jsme sestavili silný tým s neuvěřitelnou vášní pro Diablo IV. A vy, fanoušci Diabla, jste důležitou složkou tohoto týmu. S pomocí vaší cenné zpětné vazby zlepšujeme a prohlubujeme herní zážitek. Máme toho hodně před sebou, a ačkoliv se mnohé změnilo, naše odhodlání pro hru zůstává neotřesené.“ 

Předchozí šéf vývoje Diabla IV, Luis Barriga, v Blizzardu skončil spolu s dalšími dvěma zkušenými vývojáři, hlavním designérem Jessem McCreem a designérem World of Warcraft Jonathanem LeCraftem. Odchod trojice přímo souvisel se zmíněnou žalobou od státu Kalifornie. Blizzard nedávno opustil také hlavní producent Overwatch 2, Chacko Sonny. 

Diablo IV je momentálně oznámené pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, zatím nicméně nemá stanovené datum vydání a spekuluje se o tom, že by probíhající firemní zemětřesení a střídání vedoucích pracovníků mohlo jeho příchod ještě oddálit. 

Nejnovější články