Poslední zhasne. Z Blizzardu odchází viceprezident a producent Overwatch 2 Chacko Sonny
zdroj: Bryan Bedder/Getty Images

Poslední zhasne. Z Blizzardu odchází viceprezident a producent Overwatch 2 Chacko Sonny

22. 9. 2021 15:05 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

Chacko Sonny, hlavní producent značky Overwatch, po pěti letech opouští Blizzard. Svým kolegům to podle Bloombergu oznámil v pátek, mateřská společnost Activision Blizzard jeho odchod včera potvrdila.

Sonny v Blizzardu pracoval od roku 2016, kromě podílu na Overwatchi a nadcházejícím druhém díle ve firmě působil také jako viceprezident. V oficiálním prohlášení se píše, že si „vezme po pěti letech služby zasloužené volno“. Overwatch 2 je prý díky talentovanému týmu v závěrečné fázi vývoje, přičemž se studio o více informací podělí v rámci víkendových Overwatch League Grand Finals.

Ani firemní prohlášení, ani Sonnyho soukromé rozloučení nezmiňuje důvody odchodu a vyhýbá se i tématu krize, kterou Blizzard momentálně prochází. Chacko Sonny se svým odchodem nicméně připojuje k masivnímu exodu vedoucích pracovníků, který následoval po rozsáhlém vyšetřování a žalobě státu Kalifornie na Activision Blizzard kvůli údajnému toxickému firemnímu prostředí.

Podle anonymních zdrojů, které mluvily s Bloombergem, Sonny patřil k respektovaným kolegům a nejsou si vědomé žádných obvinění vůči němu. Naopak měl v týmu působit jako stabilizující element, který vývoj Overwatch 2 kočíroval po letošním odchodu Jeffa Kaplana. Ten nebyl zdaleka jediným, kdo z Blizzardu spěšně vycouval.

Minulý měsíc z ve firmě přestali pracovat šéf vývoje Diabla 4, Luis Barriga, hlavní designér Jesse McCree a designér World of Warcraft Jonathan LeCraft. Jejich konec ve společnosti dle Kotaku přímo souvisí se zmiňovanou žalobou.

Blizzard v srpnu opustil také prezident J. Allen Brack a šéf HR Jesse Meschuk. Minulý týden pak na svou pozici rezignovala vedoucí pracovnice právního oddělení společnosti Claire Hart, což ve světle nadcházejícího soudu taktéž nesvědčí o ničem dobrém.

Blizzard zatím neohlásil, kdo Sonnyho na jeho pozicích nahradí. Overwatch 2 momentálně nemá konkrétní datum vydání, potenciálně by dle spekulací mohl dorazit příští rok v létě.

Nejnovější články