Prezident Blizzardu s okamžitou platností skončil, nahradí ho dvojice nových vedoucích
zdroj: Troy Harvey - Bloomberg

Prezident Blizzardu s okamžitou platností skončil, nahradí ho dvojice nových vedoucích

3. 8. 2021 16:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Blizzardem momentálně otřásá bouře, kterou započala žaloba od státu Kalifornie na základě dvouletého vyšetřování toxického pracovního prostředí ve firmě. A oné bouři se nevyhnuly ani ta nejvýše posazená křesla. Právě dnes s okamžitou účinností skončil na pozici prezidenta firmy J. Allen Brack, který na této pozici před třemi lety vystřídal spoluzakladatele společnosti Mika Morhaima.

Brackovo místo bude nyní nahrazeno dvojicí spoluvedoucích postav. Jsou jimi Jen Oneal, která do firmy nastoupila letos v lednu jako viceprezidentka vývoje, a Mike Ybarra, veterán z herní divize Microsoftu, který do Blizzardu přišel v roce 2019.

V tiskovém prohlášení společnosti stojí, že oba vedoucí zajistí, aby byl Blizzard bezpečným místem pro všechny, bez ohledu na pohlaví, barvu pleti či sexuální orientaci. Hlavním cílem je nyní znovu vybudovat důvěru zaměstnanců, zákazníků i akcionářů. Brack podle tiskové zprávy sám odstoupil.

Bývalý ředitel ve vlastním prohlášení zmínil, že má v nové vedení plnou důvěru. Nijak ale nekomentoval současný stav ve firmě ani obvinění, která se týkají i jeho role ve firemní kultuře. Právě Brackovo jméno je jedno z mála specificky uváděných v žalobě, kterou podal kalifornský úřad pro férové podmínky v zaměstnání a ubytování.

Zdroje magazínu Game Informer, které jsou se situací blízce obeznámeny, nicméně uvádějí, že odstranení J. Allena Bracka je nedomyšlené a příliš uspěchané, v zásadě se podle nich jedná jen o způsob, jak najít obětního beránka pro šéfa Activision Blizzard, Bobbyho Koticka.

I Kotick v uplynulých dnech vydal vlastní vyjádření k situaci, která ve firmě nastala, byl ale kritizován za nedostatečně silný postoj vůči požadavkům zaměstnanců.

Nejnovější články