Capcom zajímá, jaký další remake Resident Evil byste chtěli
zdroj: Capcom

Capcom zajímá, jaký další remake Resident Evil byste chtěli

5. 6. 2023 12:59 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Capcom provádí marketingový průzkum týkající se povědomí o značce Resident Evil. Japonskou videoherní společnost zajímá, nejen jaké tituly z tohoto univerza jste hráli a jak je hodnotíte, ale třeba i jestli sledujete jejich účty na sociálních sítích, případně i filmy (ať už ty animované, nebo hrané s Millou Jovovich).

Jedna z posledních otázek se týká toho, jaký další díl v řadě byste rádi viděli v moderní předělávce. Capcom započal úspěšnou sérií remaků v roce 2019 s Resident Evil 2, a pokud firma dá na průzkum a hlas lidu, mohlo by to mít zajímavé konotace pro budoucnost série.

Pokud bychom totiž pokračovali v logické řadě, tak po letošním remaku Resident Evil 4 by nás měl čekat nový plnohodnotný díl s číslovkou 9. Půjde zase o first person horor ze ságy o rodině Wintersů?

Po devítce by pak kouzelná hůlka remaků měla padnout na Resident Evil 5. A ono se možná není čemu divit, že Capcom uvažuje o předělávce zcela jiného dílu.

Byť v případě pětky nešlo o vyložený propadák, ještě větší příklon k akci a na sílu naroubovaný coop nebyly hráčům příliš po chuti. Možná by tak stálo za to udělat pár kroků zpět třeba k výbornému Resident Evil Code: Veronica nebo se vrátit ke kořenům, k úplně prvnímu dílu. Ten sice dostal remaků už několik, ale moderní předělávka v současném RE Enginu stále chybí.

Nejnovější články