zdroj: Digixart

Adventura Road 96 dostane hudební prequel

31. 1. 2023 15:00 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Oceňovaná adventura Road 96 hráčkám a hráčům umožnila zažít procedurálně generovaný stopařský road trip napříč autoritářskou zemí Petria, ve které se snažili společně s hlavní hrdinkou dostat k hranicím, aby se pokusili začít nový život. Na této cestě vás provázelo velké množství neobvyklých situací s rozličnými zajímavými postavami, a to vše ve filmovém stylu, kdy se tvůrci z francouzského studia DigixArt inspirovali třeba v tvorbě bratří Coenů, ale i Quentina Tarantina. Na jaře se do tohoto světa budete moct vrátit, tentokrát skrze Road 96: Mile 0.

Prequel odvypráví příběh, který se odehrál těsně před událostmi první hry. Tentokrát vás zavede do luxusního obytného komplexu White Sand, kde žije smetánka totalitní Petrie. Zde posléze budete na střídačku ovládat dva teenagery z různých prostředí - Zoe z první hry a jejího kamaráda Kaita, kterého můžete znát ze hry Lost in Harmony.

Společně se vydají na cestu, která prověří jejich přátelství i názory. Brzy totiž zjistí, že před ně jejich diametrálně odlišný původ postaví mnoho výzev, které se musí pokusit překonat, aby jejich osudy zůstaly i nadále propleteny. A jak už to tak bývá, pozlátko a luxus většinou skrývá i svou odvrácenou a temnou stranu.

Road 96: Mile 0 zdroj: Foto: se svolením DigixArt / Road96: Mile 0

Každopádně propojení dvou postav z jiných her tvůrci nevyužijí pouze příběhově, ale i herně. Titul si totiž vypůjčí prvky z obou titulů. Ve svém jádru se stále bude jednat o příběhovou adventuru plnou interakcí, voleb a různorodých situací, což ale bude doplněné o hudební sekvence. Ty nabídnou výlet do psychedelických vnitřních světů obou protagonistů, kde je čeká postřehová jízda na skateboardu či kolečkových bruslích, okořeněná tóny stylové hudby, která bude podtrhovat emoce hlavních postav.

První skladbou, která se na soundtracku objeví, je zbrusu nový kus od americké synthwavové kapely The Midnight: Land Locker Heart. Píseň bude do světa brzy vypuštěná samostatně, ale do jejích rytmů se můžete už nyní zaposlouchat v prvním traileru výše.

Prozkoumávat odvrácenou stranu Petrie se budete moct v Road 96: Mile 0 vydat už 4. dubna. V tento den hra dorazí na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch.

Nejnovější články