Vietcong: Fist Alpha - návod
zdroj: tisková zpráva

Vietcong: Fist Alpha - návod

15. 2. 2004 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Po nedávné recenzi datadisku Fist Alpha pro českou taktickou akci Vietcong vám nyní nabízíme řešení jeho devíti singleplayerových misí. Nechybí ani doprovodné mapky s vyznačením klíčových lokací ve hře.

Autor: Medik
Publikováno: 15.února 2004


Datadisk Fist Alpha pro Vietcong jsme exkluzivně zrecenzovali začátkem února a nyní vám přinášíme řešení všech jeho singleplayerových misí společně s doprovodnými mapkami. Obecné tipy pro hraní této taktické týmové akce naleznete zde.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva  MISE 1 - Bouře nad džunglí
Hlavní cíl: Najít a zachránit sestřeleného pilota

Po úvodní animaci si vyslechněte nové rozkazy z vysílačky. Poté pokračujte korytem potoka a nechte Nuyena, aby vás vedl k místu dopadu letadla. Jděte po pravé straně potoka, kde se nenachází žádné nástrahy. Až dojdete k vraku letadla, podejte hlášení. Nyní musíte najít sestřeleného pilota, který se nachází severoseverovýchodně od trosek vraku.

Až pilota najdete, dostaňte se na západní evakuační zónu (je lépe bránitelná a řeka zpomaluje nepřítele). Než vrtulník přistane, budete muset odrazit několik vln nepřátel směrem od řeky. Při velké přesile používejte clonu z granátů.

 MISE 2 - Zlatý dar
Hlavní cíle: Navázání přátelského kontaktu s Jarai, průzkum oblasti pro založení základny
Vedlejší cíle: Bojový průzkum, zjištění síly nepřítele v oblasti

Vylezte z vrtulníku a podejte hlášení. Poté pokračujte soutěskou směrem na východ do vesnice. Náčelník se nachází na jejím konci, promluvte si s ním. Po získání nových informací se připravte na útok. Schovejte se na konci vesnice za kamenem a postřílejte vše, co se v džungli objeví. Po odražení první vlny útoku podejte hlášení a připravte se na další útok ze severu a západu. Po rozprášení nepřátel pokračujte za Limem, který vás dovede k táboru Vietcongu. Cestu vám znepříjemní tři až čtyři vojáci schování za spadlým kmenem stromu.

 MISE 3 - Visutý můstek
Hlavní cíle: Zničení mostu, likvidace všech nepřátelských jednotek v oblasti

Obrázek zdroj: tisková zpráva Pokračujte průrvou až na její konec, zde se skrývá několik vojáků, vyřiďte je. Nechte Lima pokračovat v cestě až k velké propasti, na jejíž druhé straně jde četa vojáků, ty nechte být. Vydejte se cestou na jihovýchod k mostu. Před mostem narazíte na početnou skupinu, která je blízko u sebe, což je perfektní cíl pro granát. Na druhé straně mostu se nalézají dvě kulometná hnízda. Ty vyřiďte jako první a poté postřílejte zbylé vojáky.

Vyslechněte si vysílačku a nechte rozmístit nálože. Po rozmístění náloží dejte Bronstonovi rozkaz k odpalu. Nechte Lima pokračovat v čele, dokud vás po chvíli neupozorní na přítomnost nepřátel. Je zde na vás připravena léčka. Vylezte na kopec vpravo a postřílejte všechny nepřátelské vojáky (pozor na lehkého kulometčíka za keřem). Po přestřelce pokračujte cestou na jih k výsadkové zóně, kde nasedněte do Huyho.

 MISE 4 - Pandořina skřínka
Hlavní cíle: Likvidace podzemní muniční továrny a posádky továrny
Vedlejší cíle: Narušení logistiky Vietcongu, co největší eliminace nepřátel

Obrázek zdroj: tisková zpráva Vrtulník s vámi celou oblast obletí postřílejte, co se dá. Nejvíce si dejte záležet na okolí chrámu. Až vystoupíte z vrtulníku, přesuňte se na sever k rozvalinám před klášterem a zabijte překvapené nepřátele. Dejte pozor, ať nezasáhnete druhý tým Kladivo dvě, který útočí zprava. Po zdolání odporu v rozvalinách pokračujte do kláštera. Pozor na vojáka ve věži hlavní brány. Umístěte C4 na jedny ze vstupních dveří a schovejte se.

Po výbuchu vnikněte do chrámu a probijte se k jižní budově. Počet nepřátel bude záviset na vaší snaze na začátku. Vchod do podzemí leží nalevo od jižní budovy. Podejte hlášení a hurá do podzemí. Tam postřílejte přeživší vojáky a prozkoumejte tunely. Po několika minutách si vyslechněte vysílačku a přesuňte se před trosky pod klášterem, kde na vás čeká připravená helikoptéra.

 MISE 5 - Noční hlídka
Po rozhovoru s Nuyenem si zajděte do střelnice nalevo. Vybavte se M-14kou, pokud jí již nedisponujete. Nyní se dostavte ke kapitánovi, který se nalézá v hlavní budově za heliportem. Po rozhovoru následujte Nuyena na hlídkové stanoviště.

 MISE 6 - Útok na Nui Pek
Hlavní cíle: Ubránit tábor, zničit nepřátelské minomety

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Po probdělé noci se vybavte sniperkou a na dálku odrážejte útok zprava. Hlavní útok přijde ze středu a zleva. Používejte směs M-14ky a M-60ky. Pokud se dostanete do ústí, skrčte se a pomocí granátů udělejte clonu. Taktéž se skrčte při nabíjení či dopadu nepřátelského granátu. Nuyen vám bude pomáhat, ale moc se na něj nespoléhejte. Po chvilce bojů přijde minometný útok, tak se stáhněte do tábora. Tam vám kapitán dá za úkol minomety zničit.

Najděte Bronstna, který je u minového pole na severu. Následujte ho krok za krokem, dokud minové pole neprojdete. Až prokličkujete na druhou stranu, spojte se s kapitánem a podejte hlášení. Pokračujte cestou v džungli na sever a až se bude cesta stáčet doprava, narazíte na vojáka, před nímž je nachystána zrádná nástraha (lanko s granátem). Odstraňte nástrahu a pokračujte k jezeru, po jehož pravé straně jsou tři minomety a početná posádka. Na minomety použijte C4. Nyní seskočte do vyschlého koryta potoka a jděte zpět k táboru. Cestou narazíte jen na slabý odpor.

 MISE 7 - Pěst Alfa
Hlavní cíl: Přesun džunglí k nepřátelskému stanovišti

Nechte Nhuta vést skupinu. Půjdete na sever a poté se stočíte na východ. Až Nhut objeví nepřítele, použijte pušku (hluku se bát nemusíte). Poté se rozpoutá peklo. Nepřátelé budou vylézat všude kolem vás, takže municí nešetřete. Používejte ukořistěné granáty od mrtvých vojáků. Poté, co se vše uklidní, nechte Nhuta pokračovat v cestě.

 MISE 8 - Údolí smrti
Hlavní cíle: Zničení vysílačky, odvetný úder, likvidace dělostřelecké techniky
Vedlejší cíle: Likvidace posádky tábora

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Nechte svůj tým na místě (standardně klávesou X a vydáním rozkazu). Jděte na východ, dokud nenarazíte na propast, od ní se stočte doleva a pokračujte podél skály. Obejděte první bunkr s protiletadlovým kanónem a u druhého vlezte do podzemního tunelu (cestu střeží dva hlídkující vojáci, takže si to načasujte). V tunelu pokračujte podle mapy k místu označenému jako rádio.

Cestou narazíte na dva vojáky a to jak v jídelně, tak u vysílačky. Na vysílačku použijte C4. Po výbuchu si zavolejte ostatní členy týmu (numerická klávesnice). Vyslechněte si vysílačku a vylezte severní částí tunelu. Jděte doleva a na křižovatce rovně k prvnímu dělu. Přikažte Bronstonovi odpálit dělo a schovejte se. Je zde početnější posádka vojáků, tak se o ně postarejte. Po výbuchu prvního děla se vraťte do tunelu a projděte jím na druhou stranu, kde zničte druhé dělo. Nyní se přesuňte do oblasti finálního útoku na východní část mapy.

 MISE 9 - Ohnivé peklo
Hlavní cíle: Zničit obsluhu kulometných hnízd, zničit obsluhu protileteckých děl, nespustit poplach, získát dokumenty, zničit nádrže pohonných hmot

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Jděte na sever a slezte strání dolů, kde zastřelte hlídkujícího vojáka na dně rokliny. Vylezte svah na druhé straně rokle a zlikvidujte tiše (pistolí s tlumičem) tři odpočívající vojáky u protiletadlového děla. Vydejte se na sever na okraj skály a vlevo zastřelte lehkého kulometčíka, poté zastřelte i vojáka hlídkujícího napravo. Teď seskočte po skále do tábora a přelezte na skalní výčnělek u evakuační zóny. Odtud zastřelte velitele tábora v označené budově.

Slezte po skále dolů a obejděte označenou budovu zleva. V budově zastřelte dva vojáky a vezměte ze stolu všechny dokumenty (jeden je pod stolem). Upevněte C4 na sud s benzínem (C4 máte automaticky u sebe). Po výbuchu se přesuňte se svým týmem do místa evakuační zóny. Zde se braňte do příletu vrtulníku, dokud vás pilot nekontaktuje. Od této chvíle už jen stačí na výzvu odpovědět rádiem.

Gratuluji - právě jste prošli vietnamským peklem živí, i když ne na dlouho. Buď sbohem Warrene Douglasi...

Stáhněte si: Demo, Patch, Trailery, Cheaty, MP mapy...

Související články: Recenze (2/2004), Rozhovor (9/2003), Vietcong recenze (3/2003), Návod a tipy pro původní Vietcong, Novinky 
Medik
připravil: jd

 
 

Nejnovější články