Runaway: A Road Adventure návod 1.díl
zdroj: tisková zpráva

Runaway: A Road Adventure návod 1.díl

5. 12. 2002 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Runaway není nijak obtížnou adventurou, avšak co vás častokrát může zahnat do úzkých je přehlédnutí nějakého dobře ukrytého předmětu, na němž závisí celý další postup a proto zde máme detailní návod.

Autor: Nukem
Publikováno: 5.prosince 2002


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Runaway: A Road Adventure (recenze) není nijak zvlášť obtížnou adventurou, avšak co vás častokrát může zahnat do úzkých je přehlédnutí nějakého dobře ukrytého předmětu, na němž závisí celý další postup. Proto není vůbec ostudné, pokud nahlédnete do našeho návodu, než abyste se zbytečně trápili, hodiny hledaje něco, co lze sebrat. Budiž vám návod dobrým rádcem.

 Rady pro začátek
Jakmile vám hra předá řízení, seznamte se s velice jednoduchým ovládáním. Přejížděním myší po obrazovce zjistíte, že se její kurzor mění v lupu pro prohlížecí mód, nebo v šipku pro přechod mezi obrazovkami. Často je scéna větší než obrazovka a tak se příchodem k okraji obrazovky začne scéna rolovat. K inventáři se dostanete najetím myší na horní okraj obrazovky a kliknutím na levou ikonu papírového sáčku. Uvnitř si můžete předměty prohlížet, kombinovat je, nebo je tasit k použití ve hře. To provedete výběrem předmětu a najetím na horní či dolní okraj obrazovky.

Kliknutím pravým tlačítkem nad předmětem či aktivním místem se kurzor z prohlížecího módu změní na sběrací, manipulační či komunikační. Pokud nepojedete čistě podle tohoto návodu, což je samozřejmě dobré, abyste nepřišli o celé kouzlo hry, doporučuji si každý předmět či místo prohlédnout. Často se vám může dostat nějaké nápovědy. Takže tiše děti, pohádka začíná.

 1. Honička s Mafií
Zvětšit zdroj: tisková zpráva Z místa, kde stojíte, si můžete prohlédnout únikový plán na dveřích do koupelny. Vstupte do koupelny. Dvojklik na přechodu mezi lokacemi urychlí váš přesun. Nad odpadkovým košem přepněte pravým tlačítkem myši do manipulačního módu a vyjměte z něj vypsaný fix a z poličky pod zrcadlem lékárenský líh. Vraťte se do pokoje. Ze stolku u Gininy postele seberte prášky na spaní a prasklý kelímek. Ze sousední postele deku a z vršku skříně u okna Gininu tašku. V inventáři si prohlédněte obsah tašky, kde najdete zápalky. Nyní najeďte myší nad okno, překlikněte na kurzor ve tvaru šipky a vylezte ven.

Dostanete se do skladu, kde je spousta užitečných věcí. Z levého regálu u okna získáte z prostřední police spray, o polici níž pak injekční stříkačku. Na zemi mezi regály leží polštáře. Nyní si všimněte kartotéky u okna. Z prostředního šuplíku si vezměte prázdnou lékařskou kartu, na kartotéce před krabicí s šanony leží lékařský slovník. Nakonec v rohu stojící figurínu oberte o hlavu (obrázek).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Vraťte se do pokoje a znovu se v inventáři podívejte do Gininy tašky. Zčistajasna se tu objevila paruka. Je čas vyrobit návnadu. V inventáři dejte paruku na hlavu figuríny. Do stříkačky naberte líh a vstříkněte jej do fixu. Fixem vyplňte prázdnou kartu. Tu použijte na kartu na Ginině posteli. Hlavu s parukou položte na sousední postel, zbytek aranžmá provede Brian sám. Nakonec vložte Gininu kartu do prázdného držáku a odejděte do koupelny (obrázek).

Je čas vzbudit Ginu a zmizet z nemocnice. Volání nepomáhá a kelímek je prasklý, takže vodu z umývadla v něm nedonesete. Podívejte se do lékařského slovníku, co píší o Rohypnolu. Na požární hlásič, který je na stropě vedle zářivky, použijte spray (obrázek).

 2. Krucifix
Zvětšit zdroj: tisková zpráva Vyčerpejte všechny otázky. Potom vezměte z inventáře krucifix a použijte jej na skříňku s očíslovanými předměty po Brianově levici. Vedle zásobníku s vodou leží na poličce krabička s mastkem. Nakonec si z bedýnky u hlavy kostry vezměte lahvičku s bezbarvým lakem. Vraťte se na chodbu a sejděte po pravém schodišti do přízemí. Promluvte si s Willym o obchodě. Až Willy odejde, odskočte si doprava do expozice Mayského umění a hned se vraťte. Willy tu bude zpět. Vyjděte nahoru ke dveřím od analyzační laboratoře. Bezbarvým lakem přetřete tlačítka klávesnice na panelu vedle dveří.

Potom přistupte k telefonu vpravo od schodiště a kurzorem ve tvaru ruky jím zavolejte Willymu (obrázek). Pak si odskočte do laboratoře doktorky Olivawové a hned se vraťte. Willy už bude zase dole. Tlačítka klávesnice kódového zámku přetřete mastkem. Přestože jsou vidět použitá tlačítka, je nutné uhodnout jejich kombinaci. Abyste se příliš netrápili, kód je 8137. Uvnitř udělejte krok ode dveří a podívejte se na stolek vedle lékárny. Leží tam na papíře pozlacený klíč (obrázek).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Jděte do Clivovy pracovny a vezměte si knihy, které leží na levém rohu jeho stolu. Pod nimi objevíte otvor, do kterého přesně pasuje pozlacený klíč. Otočte jím tedy v zámku a z právě otevřeného trezoru si vezměte diktafon. Trezor pak opět zamkněte. Vraťte se do analyzační laboratoře a pokuste se otevřít termickou komoru, v níž je uložena maska. Tím se zpřístupní spínač na levém kraji dveří, který dosud nebyl interaktivní. Stiskněte jej a vyberte jakoukoliv odpověď. Je třeba pomocí diktafonu nahrát hlas doktorky Olivawové. Použijte tedy diktafon na ní a pak opět na spínač komory. Ejhle, baterka zradila.

Jděte do zadní části laboratoře a ze zdi vedle bomby s kapalným dusíkem sundejte laboratorní měrku (obrázek). Do ní v inventáři vložte baterku a ponořte ji do bomby. Zmrzlou baterku vložte do diktafonu a ten konečně použijte na hlasový spínač komory. Vezměte si odsud masku. Pomocí Mayského předmětu ve tvaru pařátku oddělte rubín od masky. Získaný rubín vložte do laseru v pracovně paní doktorky a čekejte, co se stane.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Protože přesvědčování doktorky nepomůže, je třeba jí donést kávu. Vyjděte na chodbu a dejte se na její levý konec. Zde prozkoumejte automat. Bohužel káva došla. Sejděte po schodišti vlevo od automatu do přízemí a poptejte se Willyho na kafe. Zajděte do Mayské expozice, od prostřední sochy seberte mísu se zrny (obrázek) a doneste ji Willymu. Tomu se vaše káva moc líbit nebude. Kávu je třeba pomlet a nejlépe se k tomu hodí vrtačka v restaurátorské pracovně doktorky Olivawové, na stole hned za dveřmi. S umletou kávou běžte opět za Willym. Ten stále protestuje.

Vraťte se do prvního patra a prozkoukejte obsah koše, který stojí ve tmě pod hasicím přístrojem mezi dveřmi ke Clivovy a k Olivawové. Na dně najdete prázdný balíček od kávy, který si vezměte (obrázek) a naplňte jej kávou z mísy. Balíček doneste Willymu. Uf, konečně si můžete objednat šálek kávy. Ještě, že jsme nemuseli někde odlévat minci do automatu :) Kávu doneste doktorce. Po filmečku zajděte do analyzační laboratoře.

 3. Velký útěk
Zvětšit zdroj: tisková zpráva Na krabici vedle dveří do sousední místnosti si vezměte dmychadlo a z police na protější zdi čisticí sprej. Jděte na pravý konec místnosti. Vpravo od skříně leží přes kovový sud přehozený hadr. I ten si s klidem přivlastněte. Nyní otevřete horní dvířka mrazíku. V pravém dolním rohu mrazáku je přívod elektrické energie. Odpojte tedy napájecí šňůru od zásuvky (obrázek). Když se podíváte do mrazáku zjistíte, že led roztává velmi pomalu. V inventáři nastříkejte na hadr trochu čistícího prostředku a umyjte okénko nad mrazákem. Nyní stačí vypustit vodu kohoutkem vedle elektrického přívodu a mrazák odsunout.

Pod mrazákem se ukrývají dvířka zamčená na petlici. Tu ulomíte páčidlem, které stojí vedle sudu, na němž byl pověšen hadr. Ještě, než se vrátíte ke dvířkům, všimněte si špalíku od věšáku, který leží na zemi u pravého dolního rohu skříně před místem, kde stálo opřené páčidlo (obrázek). Vylomte petlici, otevřete dvířka a vyjděte z chatrče.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Venku narazíte na nové přítelkyně a nové problémy. Vejděte do autobusu a hned u vchodu si všimněte rukojeti čouhající z prostoru pod modře pruhovaným polštářem a modrou dekou (obrázek). Je to ruční vysavač, bude se hodit. Na velkém koženém kufru naproti jsou tři plastové truhlíky. Před pravým truhlíkem leží sluneční brýle. Z tohoto truhlíku si rovněž vezměte jednu rtěnku. Jděte dozadu autobusu a podívejte se na ledničku. Pak si promluvte s Carlou. Zeptejte se jí, proč vypadá tak unaveně a pak, jestli nemá prášek. Potom se poptejte na ledničku a na klíč od ní.

Po rozhovoru si vezměte špulku s nití a jehlou, která stojí na stoličce se stříbrnými kozačkami. Potom vysajte prášek spadlý pod mřížkou před lednicí. Vyjděte ven a prohlédněte si kufr před autobusem. Promluvte si s Lulou. V inventáři zašijte basketbalový míč a nafoukněte jej dmychadlem. Vedle Mariol stojí olej na opalování, pokuste se jej vzít. Opusťte lokaci s autobusem směrem doprava. Nyní se vám naskytl pohled na celé zdejší území se šesti přístupnými lokacemi (obrázek).

Kam se tedy vydat? Tak třeba vlevo nahoru k ropnému vrtu. Tady namočte sluneční brýle do kaluže s naftou před čerpadlem. Vraťte se k autobusu a nenápadně vyměňte Marioliny brýle za ty od nafty a opět se jí poptejte na olej na opalování. Nyní jděte na hřbitov letadel. Je na mapě vlevo dole. Tady si prohlédněte kulomet a postříkejte jej opalovacím olejem. Seberte nábojový pás, který je přehozen přes okraj kabiny u kulometu. Nakonec si z pravého křídla letadla vezměte vojenskou přilbu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Vydejte se k hangáru, který je na mapě nahoře uprostřed. Prohlédněte si zde dveře do stodoly a pak do ní zkuste vejít. Až si hlídač odloží na sud plechovku piva, pokuste se do ní hodit prášek (obrázek). Samozřejmě, že to není tak jednoduché, jako nic v této hře. Jděte k autobusu za Lulou a ukažte jí nafouknutý míč. Jakmile Lula hlídače zabaví, vhoďte prášek do plechovky.

Svalovec je odzbrojen a vy si můžete vzít sklenici od arašídového másla, která stojí na sudu za hlídačem. Potom si vybijte zlost na staré motorce za pomoci páčidla. Ze země seberte páku, která od motorky odpadla (obrázek). Vraťte se do autobusu, kliku z motorky nasaďte na čep vedle řidiče (obrázek) a otočte jí. Na zavřených dveřích uvidíte připevněnou kapsu a v ní najdete klíč od lednice. Z lednice si vezměte máslo. Zastavte se u mafiánské chatrče, kde na zemi pod zápražím najdete plechový kbelík (obrázek). Teď se zajděte podívat do místa, kde stojí starý železniční vagón. Vlezte dovnitř. Z kbelíku před kamny vlevo si vezměte jeden vrut a ten v inventáři vsaďte do špalíku od věšáku.

Obrázek zdroj: tisková zpráva S takto vyrobenou vývrtkou přistupte k sudu se střelným prachem stojícím vzadu mezi harampádím (obrázek). Dobrý nápad, ale chtělo by to něco, do čeho bude prach padat. Proto na sud použijte plechový kbelík a teprve potom můžete vývrtkou udělat do sudu otvor. V inventáři použijte rtěnku na sud s prachem. Upravenou rtěnku pak vložte do nábojového pásu. Nakonec použijte páčidlo na tři sudy proti vchodu. V tom předním naleznete pytlík s arašídy. Vraťte se do autobusu pro zbytek rtěnek a naplňte pás tímto netradičním střelivem. Pás vložte do kulometu v letadle.

Jděte do mafiánské chatrče. V inventáři vložte máslo do přilby a přisypte arašídy. Přilbu položte na mrazák. Běžte ke starému vagónu a obsah přilby vychrstněte na dřevěnou budku. Ze sutin pak seberte nálož (obrázek). Nálož použijte na čerpadlo ropy.

Příště navštívíme zpustlé zlatokopecké městečko, budeme hovořit s duchem mrtvého, najdeme ztracenou vesnici indiánského kmene Hopi a odměnou za naše bezmezné úsilí bude nechutně velký balík peněz...

Stáhněte si: Trailer #1, Trailer #2
Související články: Recenze, Novinky

 
Nukem
připravil: jd


 
 

Nejnovější články