zavřít

Z Radeonu 9500 PRO až na ATi R9800?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je možné získat ATi Radeon 9800 za pouho pouhých 8500,- Kč? Proč ne, pokud vám nevadí modifikovat BIOS a dalším způsobem ladit svůj ATi Radeon 9500PRO.

Neboť 8500,- Kč je v současné době cena této karty na našem trhu. Návodů jak modifikovat Radeony je slušné množství a tak tento nazvaný Taking the RADEON 9500PRO to the next level je další do sbírky a týká se hlavně karet Hercules. Nechybí odkazy na soubory potřebné k modifikaci, popis jednotlivých kroků postupu a pro zvědavce a pro vyznavače kultu králů framerate jsou přiložené i nezbytné benchmarky, které dokumentují výsledky jedné takové úspěšné modifikace.

A výsledky to vskutku nejsou špatné, ale možná by neškodilo porovnání se šírším spektrem karet. Srovnání s Radeonem 9800PRO v tomto případě opravdu citelně chybí. Ale snad se ani není co divit, že autoři kartu s tímto čipem neměli k dispozici, protože jde o stejně nedostatkový produkt (a to k velké škode ATi), jakým je například nVidia GeForce FX. Každopádně, než se budete do něčeho pouštět, připomenu, že modifikaci provádíte na vlastní nebezpečí a s rizikem ztráty záruky u prodejce. Tak hodně štěstí - v takových případech bývá potřeba ;)

zdroj: AMDworld

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.