Máte námět či připomínku? Napište nám
Výkon grafických karet v Unreal Tournament 2004
zdroj: Archiv
Hardware

Výkon grafických karet v Unreal Tournament 2004

23. 2. 2004 13:13 | autor: Redakce Games.cz |

Nedávné Unreal Tournament 2004 demo sice přineslo pár technologických inovací, ale proklamovaný nový engine ve skutečnosti zase až tak nový není.

Výčet změn všehovšudy zahrnuje nové speciální efekty, detailnější geometrii scény a mnohem komplexnější a rozlehlejší levely. Podobnost s Unreal Tournamentem 2003 je však značná. Hráči se nedočkali například nového modelu osvětlení (dynamická světla) a ani nových efektů, které by využívaly pokročilé pixel shadery jako jiné hry z poslední doby. Přesto nelze vývojáře příliš pranýřovat za to, že to s grafikou tolik nepřeháněli, protože v podobných multiplayerových akcích je každý snímek za sekundu navíc znát a může rozhodovat o bytí či nebytí. Z několika dosud zveřejněných testů je asi tradičně nejobsáhlejší ten na X-BitLabs, z nějž pochází i následující graf:

zdroj: Archiv

Z hlediska maximálních hodnot fps jsou výsledky překvapivě dobré, alespoň v rozlišení 1024x768 obrazových bodů. Nicméně je třeba mít na paměti, že sestavu tvořily velice výkonné komponenty - procesor AMD Athlon 64 3400+, základní deska ASUS K8V Deluxe (s čipsetem VIA K8T800) a paměti Corsair XMS PC3200 512MB s nastaveným časováním 2-3-3-6. Z testovaných grafických karet asi nejvíce překvapil RADEON 9500 PRO, jehož neořezané jádro shodné s RADEONEM 9700 PRO dokáže v UT2004 nabídnout přibližně stejný výkon, jako nejnovější RADEON 9600XT. Můžeme se jenom dohadovat, jak by graf asi vypadal, kdyby se v testu objevila nějaká grafická karta ze stále oblíbené série NVIDIA GeForce 4 Ti.

A ještě něco málo informací ke konečným číslům v grafech. Recenzenti se totiž nenápadně zmínili o nekorektním výkreslování obrazu (vypadávání textur, problikávání) při použití posledních softwarových ovladačů, a tak se dá předpokládat, že v těch současných se ještě nenacházejí všechny potřebně "optimalizace". Pokud si chcete pomocí UT2004 otestovat i výkon svého počítače, vyzkoušejte benchmarkovací program, který si nachází na těchto stránkách.
zdroj: X-BitLabs

cappy

Nejnovější články