zavřít

VIA dual GFX: SLI na všem a pro všechny?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

NVIDIA SLI se poslední dobou skloňuje ve všech souvislostech.

Zdá se, že nápad dát dvě karty do jednoho počítače, který původně realizovala 3Dfx, byl dostatečně šíleným na to, aby se zalíbil úplně všem. Postupný rozvoj zaběhnutých standardů dovolil zase něco navíc a tak se vývojem vlastního "SLI" začala zabývat řada firem. Práci na něm dokončil například výrobce počítačů ALienWare a ostatní, včetně ATI, na něm usilovně pracují.
Dnes je jisté, že tyto firmy budou předstiženy jedním neočekávaným adeptem na vstup do "SLI klubu". Je jím společnost VIA. Jejich čipset K8T890 Pro má umožňovat propojit do "SLI" jakékoliv dvě PCI-Express karty. Jedinou podmínkou je, že musí být od stejného výrobce. Princip tohoto řešení si můžete prohlédnout na těchto stránkách. Na rozsypaný čaj kolem se neohlížejte, důležité jsou obrázky. Zachycují princip fungování tohoto řešení. Přes softwarové ovladače a za využití PCI-Express x16 + PCI-Express x4, nakonec může být výkonnější, než řešení NVIDIE, protože jako takové není limitováno přemostěním, dodatečnou součástkou, která se nasazuje na konektory nahoře na kartě. Zatím je vše v ranném stádiu, v jakési vývojové předprodukční fázi. V počítačích bychom se ho mohli dočkat někdy v únoru příštího roku.

zdroj: HKepc

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.