Testy nové grafické karty ATI RADEON X800
zdroj: tisková zpráva

Testy nové grafické karty ATI RADEON X800

4. 5. 2004 16:16 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Dnes společnost ATI oficiálně uvedla na trh grafický čip RADEON X800, který byl vyvíjen pod kódovým označením R420 "Loki" (tisková zpráva).

Novinka od ATI má na co navazovat. Předchozí čipy RADEON 9700 a RADEON 9800 byly velice úspěšné nejenom v přímém soupeření s konkurencí, ale také komerčně. Prozatím se jedná o nejprodávanější grafické 3D čipy společnosti ATI a to v celé její dosavadní historii.

V cestě k dalším úspěchům ale bude stát nečekaně tvrdý soupeř - NVIDIA GeForce 6800 Ultra. Grafický čip, který svým výkonem před několika málo týdny šokoval herní svět (viz naše HW téma). NVIDIA navíc udělá cokoliv, aby nájezd nových RADEONů zastavila. Čeká nás tedy další tvrdá bitva o přízeň zákazníka.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Internet dnes odpoledne zaplavily recenze nového VPU ATI, a tak máte příležitost nahlédnout do testů a z grafů si udělat vlastní představu, jak na tom nejnovější čip ATI ve skutečnosti je: AnandTech, Ascully, Beyond3D, DriverHeaven, ExtremeTech, Gamers-Depot, GameSpot, GameSpy, Hardware Analysis, [H]ard|OCP, Hexus, K-Hardware, Lost Circuits, MeriStation, Neoseeker, The Tech Report, Tom's Hardware, TrustedReviews.

A ještě stručný komentář k výsledkům. Ten, kdo čekal, že X800 na celé čáře převálcuje GF 6800 Ultra, asi bude výsledky zklamán. ATI nemá nijak extra navrch ani v hrubém výkonu, ani při zapnutých přídavných funkcíh, jako je anizotropní filtorvání nebo antialiasing. Rovněž v práci se shadery, ve kterých dříve dominovala, je jí 6800 Ultra rovnocenným soupeřem. Je to dáno tím, že vnitřní architektury obou čipů jsou v klíčových oblastech vyrovnané. Dá se proto předpokládat, že o budoucím vývoji rozhodne optimalizace ovladačů a taktovací frekvence.
zdroj: ATI

cappy

Nejnovější články