zavřít

Testy nové grafické karty ATI RADEON X800

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dnes společnost ATI oficiálně uvedla na trh grafický čip RADEON X800, který byl vyvíjen pod kódovým označením R420 "Loki" (tisková zpráva).

Novinka od ATI má na co navazovat. Předchozí čipy RADEON 9700 a RADEON 9800 byly velice úspěšné nejenom v přímém soupeření s konkurencí, ale také komerčně. Prozatím se jedná o nejprodávanější grafické 3D čipy společnosti ATI a to v celé její dosavadní historii.

V cestě k dalším úspěchům ale bude stát nečekaně tvrdý soupeř - NVIDIA GeForce 6800 Ultra. Grafický čip, který svým výkonem před několika málo týdny šokoval herní svět (viz naše HW téma). NVIDIA navíc udělá cokoliv, aby nájezd nových RADEONů zastavila. Čeká nás tedy další tvrdá bitva o přízeň zákazníka.


Internet dnes odpoledne zaplavily recenze nového VPU ATI, a tak máte příležitost nahlédnout do testů a z grafů si udělat vlastní představu, jak na tom nejnovější čip ATI ve skutečnosti je: AnandTech, Ascully, Beyond3D, DriverHeaven, ExtremeTech, Gamers-Depot, GameSpot, GameSpy, Hardware Analysis, [H]ard|OCP, Hexus, K-Hardware, Lost Circuits, MeriStation, Neoseeker, The Tech Report, Tom's Hardware, TrustedReviews.

A ještě stručný komentář k výsledkům. Ten, kdo čekal, že X800 na celé čáře převálcuje GF 6800 Ultra, asi bude výsledky zklamán. ATI nemá nijak extra navrch ani v hrubém výkonu, ani při zapnutých přídavných funkcíh, jako je anizotropní filtorvání nebo antialiasing. Rovněž v práci se shadery, ve kterých dříve dominovala, je jí 6800 Ultra rovnocenným soupeřem. Je to dáno tím, že vnitřní architektury obou čipů jsou v klíčových oblastech vyrovnané. Dá se proto předpokládat, že o budoucím vývoji rozhodne optimalizace ovladačů a taktovací frekvence.
zdroj: ATI

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.