zavřít

Starý design nerezaví aneb je tu čipset i848P

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už mnohokrát jsme se mohli přesvědčit, že v počítačovém průmyslu starý design nerezaví.

Úspěšné produkty bývají jen o něco málo vylepšeny a pod novým názvem jdou znovu na trh. Stejný osud potkal i čipset Intel 845, s jehož prvními verzemi jsme se mohli setkat už v roce 2001. Původní podpora pamětí SDRAM PC133 však neposkytovala dostatečný výkon, a tak byla v novějších revizích nahrazena podporou pamětí DDR. Intel 845 Brookdale DDR byl vpravdě vytoužený čipset, který definitivně odpoutal Pentium 4 od drahých a nepochopitelným způsobem licencovaných pamětí RDRAM (Rambus).
Nejnovější reinkarnace čipsetu i845 dostala název i848P. Přibyla mu podpora 800 MHz sběrnice pro Pentia 4 a také podpora pamětí DDR400. Intel 848P však neobsahuje podporu dvoukanálových pamětí DDR, ale pouze jednokanálových. Je tedy jednoznačně určen do těch nejlevnějších základních desek a pro nejméně náročný segment trhu. Na otázku, jak si stojí v porovnání se svými výkonnějšími bratříčky i865 a i875, se pokusili odpovědět v testu na Tom's Hardware. Výsledek? Pro fajnšmekry se asi hodit nebude. Ale svým výkonem se v mnoha, zejména na propustnost paměti méně náročných aplikací, drží velmi dobře. Může tak přiblížit platformu Intel i těm, kteří si nepotrpí na přehnaně drahá řešení.

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.