Rozsáhlý test karet NVIDIA a ATI v Aquamark 3
zdroj: tisková zpráva

Rozsáhlý test karet NVIDIA a ATI v Aquamark 3

3. 12. 2003 11:11 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

3D Mark 2001 SE byl základním benchmarkovacím programem pro DX8.0 a DX8.1.

3D Mark 2003 měl být základním benchmarkovacím programem pro Dx9.0. Prozatím se však potýká s řadou problémů, takže jeho přijetí jako relevantního benchmarkovacího nástroje je sporné. Oproti všem 3D Markům má Aquamark 3 jednu nespornou výhodu. Je založen na reálné a fungující hře. Tohoto faktu také využili na X-BitLabs a tady je malý úryvek z jejich obsáhlé recenze.

    "Máme nového vítěze, GeForce FX 5950 Ultra. Její ultra vysoké frekvence, super rychlá paměť, a vylepšené ovladače přispívají k tomuto výsledku. NV38 je všude rychlejší než Radeon 9800 XT a to o 2 až 3 snímky za vteřinu. Ve třídě mainstreamových grafických karet NVIDIA rovněž vítězí s GeForce FX 5700 Ultra. V současné době jsou grafické karty NVIDIA v hrubém výkonu podstatně rychlejší než karty ATI...

    ...Ale když se zapne antialiasing a anizotropní filtrování jsme svědky velmi dobře známého efektu. Karty s čipy ATI hravě utečou svým konkurentům a nechají je daleko zasebou. Jejich vnitřní architektura a kvalitní algoritmy FSAA a AF jim efektivně pomáhá s extrémním zatížením."
Test obsahuje i bližší pohled na grafické karty ASUS Radeon 9800 XT a LeadTek WinFast A380 TDH Ultra. Přitom karta od ASUSu navíc ještě od redakce obdržela zvláštní ocenění Editor's Choice.
zdroj: X-BitLabs

cappy

Nejnovější články