zavřít

Rozsáhlý test karet NVIDIA a ATI v Aquamark 3

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

3D Mark 2001 SE byl základním benchmarkovacím programem pro DX8.0 a DX8.1.

3D Mark 2003 měl být základním benchmarkovacím programem pro Dx9.0. Prozatím se však potýká s řadou problémů, takže jeho přijetí jako relevantního benchmarkovacího nástroje je sporné. Oproti všem 3D Markům má Aquamark 3 jednu nespornou výhodu. Je založen na reálné a fungující hře. Tohoto faktu také využili na X-BitLabs a tady je malý úryvek z jejich obsáhlé recenze.

    "Máme nového vítěze, GeForce FX 5950 Ultra. Její ultra vysoké frekvence, super rychlá paměť, a vylepšené ovladače přispívají k tomuto výsledku. NV38 je všude rychlejší než Radeon 9800 XT a to o 2 až 3 snímky za vteřinu. Ve třídě mainstreamových grafických karet NVIDIA rovněž vítězí s GeForce FX 5700 Ultra. V současné době jsou grafické karty NVIDIA v hrubém výkonu podstatně rychlejší než karty ATI...

    ...Ale když se zapne antialiasing a anizotropní filtrování jsme svědky velmi dobře známého efektu. Karty s čipy ATI hravě utečou svým konkurentům a nechají je daleko zasebou. Jejich vnitřní architektura a kvalitní algoritmy FSAA a AF jim efektivně pomáhá s extrémním zatížením."
Test obsahuje i bližší pohled na grafické karty ASUS Radeon 9800 XT a LeadTek WinFast A380 TDH Ultra. Přitom karta od ASUSu navíc ještě od redakce obdržela zvláštní ocenění Editor's Choice.
zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.