zavřít

Rozhovor s Richardem Hudym, mluvčím ATi

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Richard Hudy pracující u ATi jako European Developer Relations Manager poskytl při své pracovní návštěvě Slovinska interview pro tamní internetový magazín Slo-Tech.

Celý rozhovor se točil kolem čipů založených na architektuře R300, úspěchů, jakých s nimi ATi dosáhla, vývoje ovladačů, ale také nVidie a nestability na trhu s grafickými čipy, kdy se jenom čeká na okamžik, až jedna z firem udělá dvakrát za sebou stejnou chybu. Řeč přišla i na DOOM 3 a o něm Richard Huddy řekl:

    Otázka: Hry jsou samozřejmě docela pozadu za technologiemi, které nabízejí dnešní grafické karty. Ale co myslíš, bude nějaká grafická karta schopná akcelerovat Doom 3 okolo 100 snímků za vteřinu v momentě, kdy se tato hra dostane do obchodů?

    Odpověď: Doom 3 ke svému spuštění nepotřebuje nic víc, než DX8 hardware a není pochyb o tom, že to bude velký úspěch. A pak je tu pár dalších her na které se také těším. Nejvíc asi na Half-Life 2 od Valve a také na Far Cry od Cryteku. Obě vypadají báječně a obě dostaly zpracování venkovních prostor na novou úrověň. Ale akcelerovat Doom 3 ve vysokém rozlišní a se zapnutým antialiasingem nebo anizotropním filtrováním na 100 snímků za vteřinu - na to jsou současné grafické karty příliš pomalé a potřebovali bychom mnohem více hrůbé síly, aby to bylo možné... [více]
zdroj: Slo-Tech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.