zavřít

Reverzní HyperThreading je jen mýtus (zatím)

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Takzvaný reverzní HyperThreading měl dovolovat dvěma procesorům emulovat jedno jádro.

zdroj: Archiv

Čili chovat se tak, jako by šlo a o jediný procesor, což mělo sloužit ke zvýšení výkonu při počítání jedno-vláknových aplikací, například her, na procesorech s více jádry. Dokonce se spekulovalo o tom, že se tato technologie nachází v současné architektuře procesorů AMD a že se jenom čeká na to, až nastane vhodná doba, aby se mohla pomocí zvláštního ovladače zapnout. Přes skepsi řady novinářů (včetně mé maličkosti) a přes výhrady řady odborníků se tato informace šířila i po seriózních serverech, kde jim byla přidávána větší nebo menší váha, podle okolností.
Nyní si za touto kapitolou můžeme udělat definitivní tečku. Postupně se potvrzuje, že žádný reverzní HyperThreading AMD nemá a v nejbližší době mít nejspíše ani nebude. Tím je myšleno, že ho s největší pravděpodobností nebude mít nikdy. A rozhodně se nenachází v současných Athlonech 64 X2. O architektuře K8L se také můžeme jenom dohadovat, ovšem do druhého čtvrtletí 2007, kdy má být tento procesor uveden, se pravdu z logických důvodů nedozvíme. Šance nějaké sice jsou, ale jen opravdu minimální, protože se současnou x86 architekturou procesorů to je technicky neuskutečnitelné. Obě jádra a jejich výpočetní jednotky, se nemají jak dohodnout na tom, které fragmenty instrukce zpracovává druhé jádro a není možné synchronizovat registry. Nezbude tedy než počkat na architekturu AMD K10 (současná je K8), která by se měla objevit někdy v roce 2014.

zdroj: X-bitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.