zavřít

První testy XGI Volari Duo V8 Ultra

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Z odtržené grafické divize firmy SiS a bývalého Tridentu se možná stane solidní rival NVIDIE a ATI.

XGI si před sebe položila ambiciózní cíle a samotná prezidentka firmy dokonce tvrdila, že brzy firma naroste o dalších 50% zaměstnanců díky úspěchu, který se očekává od nových GPU Volari (specifikace). Testeři německého serveru TecChannel si posvítili na nejsilnější kousek z očekávané rodiny GPU od XGI. Volari Duo V8 Ultra je totiž osazena dvěma grafickými čipy. Karta, kterou měli k dispozici, je pouze prototypem, čemuž také odpovídají použité paměti DDR2 běžící na 900 MHz (ve finálním produktu budou paměti DDR1 taktované na 1 GHz) a takt jádra 350 MHz.


Benchmarky dopadly celkem překvapivě. Spolupráce dvou grafických čipů Volari V8 je natolik efektivní, že se svým výkonem blíží Radeonu 9800 XT a GeForce FX 5950 Ultra, i když samozřejmě nesmíme přehlédnout několik detailů. Zaprvé – karta je pouhým prototypem a ovladače jsou ve stádiu betaverze. Zadruhé – k úspěchu nebude stačit jen výkon, ale také široká kompatibilita s hrami, pokud možno co nejvíce bezproblémové drivery a samozřejmě pokud možno snesitelný chod větráčků. Pro XGI nebude žádná procházka růžovým sadem, když se bude snažit prorazit a udělat ze sebe třetího významného výrobce GPU. Jestli se to povede nebo ne ale bude možné posoudit až časem, kdy budou venku testy z více nezávislých zdrojů.
zdroj: Guru3D

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.