zavřít

Provázejí vývoj Playstation 3 stále problémy?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kotaku přineslo nové informace o tom, jak probíhá vývoj next-gen konzole Sony Playstation 3.

Informace mají být od jednoho z insiderů, který se na projektu podílí a který si nepřál být jmenován. Z pochopitelných důvodů. Sony totiž aktivně hledá zdroje úniku informací. Přesto věci, které zdroj naznačil, nejsou příliš povzbudivé. Je možné dokonce konstatovat, že projekt PS3 zavaluje jeden problém za druhým. Část z těchto nepříjemností se bezesporu dala očekávat a Sony určitě má nástroje, jak se s nimi v dohledné době vypořádat, u některých dalších to ale bude pořádný oříšek. Prostě jsou zásadního charakteru a objektivně řečeno, jejich řešení zabere spoustu času.
O co jde konkrétně? Plně funkční konzole Playstation 3 prý zatím neexistuje. Ani ve stádiu Beta. To znamená, že neexistuje ani jediný kus, vzorek, prototyp, u kterého by fungovaly všechny slíbené nebo zamýšlené součásti. Procesor Cell 3,2 GHz se potýká s nízkou výtěžností výroby, takže Sony bude možná donucena provést zásah do specifikací a snížit jeho pracovní frekvenci. Patrně z 3,5 GHz nebo z 3,2 GHz na 2,8 GHz. Tomu by nasvědčovalo i další info, které se týká toho, že se PS3 stále potýká s nedostatečným chlazením. I když dostala větší obal prošpikovaný chladícími otvory a i když má uvnitř množství větráků. Napájecí zdroj je navíc tak velký, že se do konzole nevejde. Má mít 400 Wattů a jestli ho Sony skutečně bude chtít integrovat do konzole, jak původně zamýšlelo, bude kvůli němu muset předělat design nebo operativně změnit plány a dát ho stejně jako u Wii nebo u Xbox 360 samostatně a vně konzole (čili ne uvnitř). Na závěr alespoň jedna pozitivní zpráva. RSX čip NVIDIE je už několik měsíců hotov a funguje bez problémů.

zdroj: Kotaku

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.