zavřít

Připravte se na Athlon 64 a speciální UT2003

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost AMD si pro nás nachystala další překvapení.

Na Comdexu uvedla oficiální jméno pro „ClawHammer“ - tedy variantu procesoru osmé generace pro běžné počítače. Již podle odhadů některých novinářů se dalo očekávat jméno Athlon 64 - CPU totiž podporuje zpracování 32 i 64bitového instrukčního kódu. Tento předpoklad byl oficiálně potvrzen a také byl k vidění vzorek taktovaný na 1,41 GHz. Nejpodstatnější otázkou je zřejmě výkon. Ten by se měl podle testů v 3DMarku pohybovat zhruba na úrovni 2,2 GHz Pentia 4 nebo Athlonu XP 2200+.
AMD tedy udělalo další krok kupředu ve směru k uvedení procesorů chystaných na první čtvrtletí příštího roku. Pokud si vzpomenete na informace z Computexu, kde firma demonstrovala 800 MHz vzorek, vypadá vše slibně. I když je ještě třeba udělat další pokroky, aby CPU dosáhly frekvencí nad 2 GHz, naštěstí času je stále dost. Další novinkou, kterou AMD reaguje na plány Intelu s uvedením 800 MHz sběrnice, je urychlení FSB u chystaných Bartonů na 400 MHz. Tyto procesory budou „udržovat situaci na trhu“, dokud nepřijde hlavní zbraň AMD pro následující rok - Athlon 64.

Pro hráče je nejdůležitějším faktem to, že se chystá distribuce speciálního updatu pro Unreal Tournaemnt 2003, který přijde ve stejný čas jako samotné procesory. Celkově bude určitě opravdu zajímavé sledovat snahu k masovému prosazování 64bitového softwaru, zvláště pak u dalších nových her. Prozatím je 64bitového kódu využíváno především u serverových aplikací. Chystaná bitva Intelu a AMD o trh s procesory na opět značně vylepší poměr ceny k výkonu u jednotlivých CPU.

zdroj: AnandTech, PR

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.