zavřít

Pravda o výkonu Detonatorů, SB Live! drivery

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Slavných "25% výkonu navíc" dostalo ránu pod pás, když webová stránka věnovaná především grafickým kartám - Guru3D, zveřejnila benchmarky Detonatorů od verze 27.70 až do současné nejnovější řady.

Testovací sestavou byl AMD Athlon 1333 MHz, Epox 8K3A+, 512 MB DDR RAM PC 2100 a GF 4 Ti 4600 Leadtek. Operační systémy byly voleny z nejběžnějších - Windows 98 a XP.

V testu Unreal Tournamentu 2003 (demo) se pohyboval rozdíl mezi nejpomalejšími (29.11) a nejrychlejšími (40.52) Detonatory okolo směšných 3%. Následoval test v 3D Marku 2001 SE, který dopadl víceméně obdobně. Nejvyšší optimalizace od Detonatorů se dostalo paradoxně nejstaršímu enginu - Quake III, kde činil zisk mezi nejpomalejší a nejvýkonnější verzí až okolo 75% (1600x1200). Překvapivě však byla nejrychlejší verze 27.00 a nikoliv poněkud „pseudo-zázračná“ řada 40.xx. Nejpomalejší verzí se opět ukázala 29.11, která je oproti ostatním skutečně značně horší a pokud jste jejími majiteli, doporučuji vřele přeinstalovat za jinou verzi, kterou můžete nalézt na stránkách nVidie. Na závěr musím konstatovat jediné - výsledky měření se budou bohužel lišit od sestavy k sestavě, jelikož značný vliv na výsledky má hardware. Jiný úhel pohledu přináší Technet, kde dopadly nové Detonatory v 3D Marku trochu lépe.

Aby zpráv o ovladačích nebylo málo ;), na stránkách WinBeta se objevily nové drivery pro karty Sound Blaster Live! a Audigy pro operační systémy Windows XP Home a Professional. Drivery by měly opravovat (mimo jiné) některé nedostatky v oblasti stability s jiným hardware. Více zde.

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.