Pozor na Detonator 52.13, vydání Catalyst 3.8
zdroj: tisková zpráva

Pozor na Detonator 52.13, vydání Catalyst 3.8

8. 10. 2003 20:20 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Včera se na internetu objevily nové ovladače pro grafické karty nVidia.

Jejich označení je 52.13 (beta), ale pokud je vám vaše karta milá, tak tyto uniknuvší drivery nestahujte a nezkoušejte. Z mnoha různých zdrojů se totiž ozývají hlasy, že jsou plné chyb, které se však objevují NEpravidelně a proto nejdou na první pohled rozpoznat. Podle Guru3D je jedním z potvrzených bugů náhlé vypínání větráku na chladiči, což nakonec může vést v nekontrolovatelnému přehřátí GPU (a k jeho následnému zničení).

Pokud se podíváte na oficiální stránky společnosti nVidia, veřejnosti jsou stále dostupné pouze ovladače ve verzi 45.23, které však pro změnu obsahují některé "optimalizace", které mění kvalitu obrazu ve hrách a v benchmarcích. Doporučit je tedy rozhodně nelze, to už je asi lepší zkusit nedávnou betu 51.71.

Ale majitelé karet nVidia nemusejí zoufat, neboť to vypadá, že se konečně začíná blýskat na lepší časy. Server Anandtech totiž přinesl 60ti stránkový test porovnávající grafické karty ATi Radeon 9800 XT a nVidia GeForce FX 5900 (včetně FX 5950 Ultra), ve kterém se objevily i výsledky testů při použití ovladačů verze 52.14. Ty jsou nejenom v mnoha případech rychlejší, ale co je hlavní, produkují korektní a kvalitní 3D obraz.

Update 23:39 - Nové ovladače ATi Catalyst 3.8 jsou k dispozici z webového serveru ATi, konkrétně na této adrese. Release notes jsou zde.

zdroj: Guru3D

cappy

Nejnovější články