Phantom odhalen - detaily o nové konzoli
zdroj: tisková zpráva

Phantom odhalen - detaily o nové konzoli

13. 7. 2003 10:10 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

O konzoli s názvem Phantom jsme se na stránkách Tiscali Games zmiňovali zatím pouze jednou a rozhodně to nebylo kvůli tomu, že bychom tomuto projektu nechtěli věnovat dostatečný prostor.

Po jeho oznámení jakoby se totiž po celé záležitosti slehla zem a všichni na superlativy prezentovaný herní systém rychle zapomněli. Aktuální článek na GamesIndustry, odhalující další podrobnosti, mě proto docela praštil do očí - že by onehdy opravdu nešlo o výkřik do tmy ani nějaký předčasný aprílový vtípek?

Obrázek zdroj: tisková zpráva Phantom má být skutečně založen na systému Windows (bude tedy win-kompatibilní) a s jeho pomocí půjde díky broadbandovému připojení stahovat z internetu různý obsah. Prakticky tedy půjde spíš o službu, zajišťující doručení již existujících her a programů než o úplně novou herní platformu. Pokud si daný titul zaplatíte, budete si jej moci přes Phantom stáhnout a dále jej na Phantomu hrát jako na PC. Infinum Labs, kteří mají celou věc na svědomí, už údajně vědí o zájmu více než 500 publisherů, kteří by mohli službu využívat a jejichž hry by se tak na Phantomu objevovaly.

Zatím na projekt údajně padlo něco kolem 25 milionů dolarů a jak na GamesIndustry komentují, výsledek vypadá jako PC s Windows XP bez CD-ROMu a disketové mechaniky. Procesor Phantomu by však měl bít v taktu 2 GHz a stahování obsahu probíhat přes zabezpečené kanály. Odhady ceny jednoho kusu se pohybují kolem $400, což je o hodně výš než u skutečných konzolí. Na druhou stranu, prvotní myšlenka celého projektu nezní špatně - rychlé a pohodlné získání novinek pro pro hráče, odbytiště legálních her pro vydavatele. Problémů, které však mohou Phantom provázet, je více než dost, počínaje zádrhely s ovládáním titulů, vyrobených pro normální PC a konče negativním postojem Microsoftu. Pokud vás celá věc zajímá hlouběji, mrkněte se na tento detailní článek na NewsForge.

kate

Nejnovější články