Ovladač Nintendo Wii-Mote v akci
zdroj: tisková zpráva

Ovladač Nintendo Wii-Mote v akci

26. 6. 2006 14:14 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

GameWorld Network vytvořili galerii streamovaných videí z E3, které ukazují jakým způsobem se ovládají hry na konzoli Nintendo Wii.

V akci je tedy vidět i revoluční ovladač Wii-Mote a nejrůznější způsoby, jak se s ním dá pracovat. Výkony hráče (hráčů), kteří si ovladač zkouší, nejsou sice nijak omračující a občas prostě netuší, jak s ovladačem správně zacházet. No ale na druhou stranu, u tak nové věci to není překvapující (a jistou míru cviku vyžaduje i obyčejná myš). Po chvíli sledování vás praští do očí neuvěřitelné možnosti pohybů, které ovladač nabízí. Točení, mávání, naklápění, dokonce i třesení. Přitom všechno perfektně reaguje a funguje.

Třeba ve hře Excite Truck hráč drží Wii-Mote vodorovně před sebou, za oba konce, a používá ho jako volant. A to tak, že ho naklápí/otáčí kolem středové osy. Další zajímavostí je třeba tento Wii Sports: Tennis, kde hráč pro změnu používá ovladač jako tenisovou raketu. Různě s ovladačem pohybuje, jako by odpaloval neviditelný míč. Rozhodující je směr pohybu, náklon "rakety" ale i rychlost/tvrdost úderu. Podobným "sportem" (dřinou) může být hra na dirigenta a řízení velkého hudebního tělesa ve hře Orchestra nebo hraní si na žokeje ve Final Furlong. Samozřejmě, poslední dvě hry asi nebudou nějaké herní pecky. Spíše půjde o pitominky (byť zábavné) a odhadoval bych, že speciálně poslední zmíněná se stane stejně populární, jako kdysi byly Olympic Games na PC (populární jako ničitel klávesnic).

Jako ukázka toho, kam Nintendo s vývojem ovladače Wii-Mote došlo, to ale perfektně stačí. Nemusím připomínat, že Nintendo má prakticky hotový hardware, má ovladač a má pro něj hry. Porovnejte to se situací, v jaké je Sony se svojí PS3. A to se veřejně příliš nemluví o největším bonusu, který Nintendo z nového ovladače získá. Tím pochopitelně nebude nic jiného, než přivedení populárního žánru akčních stříleček z PC na jejich konzoli. Můžete si to ověřit třeba na ukázce z Metroid Prime 3.

zdroj: GWN

cappy

Nejnovější články