zavřít

Nové zvěsti o 3dfx Rampage

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V technology glossary firmy 3dfx se včera na malou chvíli objevilo několik nových, doposud ...

V technology glossary firmy 3dfx se včera na malou chvíli objevilo několik nových, doposud nikde nespecifikovaných termínů. To, že téměř okamžitě zmizely ukazuje na jejich velkou důležitost. Zde je výběr asi toho nejzajímavějšího, v podobě jak se objevil na ShugaShack:

- M-Buffer : "M" stands for multi-sample. ... in the multi-sampling method, used by Spectre, only one texture lookup per *pixel* (so that all subsamples use the same texture lookup value) is required. ...it reduces the amount of texture lookup by a factor of 4 compared to the VSA-100 method...
- Recursive textures : Texturing flexibility by supporting N (8 for Spectre) independent, unique textures applied per pixel in a single rendering pass... Also reflection on water.
- Overbright (52-bit color) : Increased internal precision of 52-bits (signed 13-bits per RGBA color component), generating rendered images of substantially higher quality. The higher dynamic range reduces darkening resulting in more vibrant and realistic images.

V této specifikace se několikrát objevuje jméno Spectre, což by teoreticky mohlo být pojmenování grafické karty využívající nový grafický čip Rampage od 3dfx. Důležitost těchto pár řádek ještě zvyšuje skutečnost, že z neznámého důvodu z různých boardů zmizelo i několik diskusních příspěvků na toto téma.

MB

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.