Máte námět či připomínku? Napište nám
Komu se vyplatí používat Detonátory 43.45?
zdroj: Archiv
Hardware

Komu se vyplatí používat Detonátory 43.45?

2. 4. 2003 18:18 | autor: Redakce Games.cz |

Na jihokorejském serveru Darkcrow se pustili do srovnání různých verzí ovladačů Detonátor pro grafické karty nVidia.

Srovnání se dočkaly verze 42.72, 43.03 a také nové oficiální 43.45, které vyšly minulý týden. Test je doplněn o mnoho grafů a také o výsledky z kontroverzního benchmarku 3D Mark 2003, ve kterém si různé verze ovladačů vedly opravdu velice rozdílným způsobem. Vše tak nasvědčuje tomu, že v nové oficiální verzi je obsažena stejná chyba, která již byla obsažena v některých předchozích verzích Detonátorů a kvůli které jsou některé části scény v DX9 testu zpracovávány pouze s 16 bitovou barevnou přesností, zatímco by měla být použita přesnost 32 bitová, která je však výpočetně mnohem náročnější.

Celý problém rozebírají také například na PC Tuningu, originál naleznete na těchto stránkách. Podle mého názoru se spíše jedná o chybu, než nějaký promyšlený záměr. Po dřívějších aférách by asi bylo od kohokoliv (a stejně tak od nVidie) velice naivní zkoušet trik, který se dá velice jednoduchým způsobem odhalit - i když, jeden nikdy neví.

Zcela v jiném světle ukazuje aktuální Detonátory dnešní test na FiringSquad. Narozdíl od svých jihokorejských kolegů provedli test na grafických kartách GeForce2, GeForce3 a GeForce4 (celá sestava je popsána přímo zde). Dospěli tam k závěru, že nová verze 43.45 přináší výrazný výkonnostní nárůst se zapnutým 4-násobným antialisingem (pod DirectX) a to v některých případech o plných 25 procent (Q3A, UT2003). To je jistě nárůst velice zajímavý a autoři článku proto neváhají nové Detonátory doporučit všem, kteří právě toto nastavení v dnešních hrách využívají.

GeForce4 je už více než rok starý hardware, který mnozí už posílali do starého železa. Nicméně na tomto příkladu se znovu ukázalo, co mohou znamenat vylepšené ovladače a že GeForce4 ještě zdaleka neřekla poslední slovo v boji se zbrusu novými Radeony.

cappy

Nejnovější články