zavřít

Jeden ze zakladatelů ASUSu rezignoval

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Wayne Hsieh, jeden ze zakladatelů ASUStek Computer's a majitel šesti procent balíku akcií opustil minulý pátek společnost a svůj post vice prezidenta výrobní divize.

Svoje rozhodnutí osvětlil v emocionálně laděném dopise, který včera odeslal svým bývalým kolegům. V dopise kritizuje styl managementu ASUSu a jeho vedení, s tím, že dávají přednost a posuzují zaměstnance podle jejich vztahu k vedení a nikoliv na základě jejich schopností. Dále uvádí, že nestandardní management společnosti je prolezlý byrokracií a korupcí a že on v takové firmě nehodlá nadále pracovat. V továrně Suzhou, umístěné v provincii Jiangsu v Číně, nahradí Wayna Hsieha člověk jménem Louis Hsiao, spolužák současného prezidenta ASUSu Jonneyho Shiha.
V případě ASUSu se nejedná o první rozkol mezi bývalými zakladateli. Firmu již dříve opustil například Ted HSU, který nyní vede společnost ASRock. Přitom investoři, ale i zákazníci něco takového vidí jen velmi neradi, protože to poškozuje dobré jméno společnosti. ASUS nicméně stále zůstává zdaleka nejoblíbenější společností vyrábějící grafické karty a základní desky, což ostatně dokazují i nedávno zveřejněné výsledky Readers' Choice Awards tradičně vyhlašované na Tom's Hardware. Žebříčkům prodejnosti však nekraluje. Předstihly jej společnosti EliteGroup (ECS) a Microstar (MSI).

zdroj: DigiTimes

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.