Jak zvýšit výkon v Call of Duty 2?
zdroj: tisková zpráva

Jak zvýšit výkon v Call of Duty 2?

5. 11. 2005 10:10 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Stává se pravidlem, že moderní a nejpopulárnější hry jsou extrémně graficky náročné a pro vylepšení jejich běhu na průměrném počítači je potřeba udělat nějaká dodatečná opatření.

Stejně je to s válečnou FPS Call of Duty 2, jejíž recenze jen za páteční odpoledne a večer zaujala 8 tisíc čtenářů. Pokud tedy máte nějakou NVIDIA kartu poslední generace (GeForce 6 a 7), můžete ve hře zkusit následující. První krok je najít v nastavení položku "optimize for SLI" a tu zapnout. Výkon by se měl zvednout v DX9 módu bez ohledu na to, že vlastně žádným SLI nedisponujete a že máte jenom jednu kartu. Je to sice divné, ale prý to funguje.

Pokud byste to náhodou nenašli ;), je tu ještě jeden postup a to přes příkazový řádek - tzv. konzoli. Tu zapnete přes Options, Game Options, Enable Console, a potom klávesou ~ (vlevo nahoře pod Esc). Pro zjištění, jak vám tento konkrétní tweak pomohl (nebo nepomohl) slouží ukazatel fps, který je možné zapnout pomocí příkazu "cg_drawFPS 1" (bez uvozovek) s možnostmi přepínače 0,1,2,3. Samotný příkaz pro zapnutí zmíněného SLI režimu potom "r_multigpu 1".

Většina dalších nastavení je popsána v Tweak guide. Některé jsou vyloženě prověřené, s některými budete muset experimentovat. Je možné editovat i konfigurační soubory, jako autoexec.cfg a tweak.cfg, které jsou komentované a můžou vám hodně pomoci. Nebo si jednoduše stáhněte tyto soubory již upravené a nahrajte je (poté co jste zálohovali ty předchozí) do adresáře, kde máte COD 2 nainstalovaný. Další informace jsou v diskusním threadu na NVNews.

zdroj: NVNews

cappy

Nejnovější články