Máte námět či připomínku? Napište nám
Jak poběží Battlefield 3 na PC a konzolích? PC vyhrává!
zdroj: Archiv
Hardware

Jak poběží Battlefield 3 na PC a konzolích? PC vyhrává!

20. 6. 2011 11:32 | autor: Petr Poláček |

Pár dní stará ukázka z PS3 verze Battlefield 3 po krátké chvilce oddechu znovu nabudila Battlefield komunitu, která začala remcat a pochybovat o tom, jak bude hra vypadat - hlavně na konzolích a na to konto i na PC.  Johan Andersson z DICE si tedy sedl k Twitteru a na ty nejožehavější otázky komunitě na rovinu odpověděl.

Stejně jako Crysis 2 poběží BF3 na konzolích ve 30 snímcích za sekundu a v rozlišení 720p, respektive 1280x720. Na konzolích je to standard, který porušuje pouze série Call of Duty. Ta ve svých Modern Warfare inkarnacích běží v nižším rozlišení než 720p, což je platba za 60 snímků za sekundu, díky nimž hra běží jako po másle i na konzolích. DICE však volí opačný přístup a důležitější než 60 fps nebo rozlišení 1080p je pro švédský tým v případě konzolové verze rozloha levelů, vysoká míra destrukce, variabilní hratelnost, více hráčů v multiplayeru, vozidla atd. A jak je na tom PC verze? Pokračujte po rozkliku.

zdroj: Archiv

Nic z výše uvedeného samozřejmě nemusí trápit PC hráče, protože PC verze bude podporovat maximální HD rozlišení 1080p (1920×1080) a poběží v 60 snímcích za sekundu – pokud na to budete mít stroj. PC verze BF3 nabídne komplexnější nasvícení, textury ve vyšším rozlišení, propracovanější antialiasing a další grafické vychytávky a nastavení. A z několikeré vlastní zkušenosti můžeme říci, že zrovna na PC hra vypadá opravdu skvěle. BF3 vyjde na PC, PS3 a X360 letos 28. října.

Na Shop.Games.cz si až do vydání hry můžete předobjednat limitovanou edici Battlefield 3 pro PC (999 Kč), Xbox 360 (1399 Kč) nebo PlayStation 3 (1399 Kč). Limitovaná edice obsahuje navíc zdarma obsahový in-game balíček Battlefield 3 Back to Karkand se čtyřmi mapami z Battlefield 2. V edici jsou i další bonusy v podobě zbraní, psích známek apod.

 

Nejnovější články